Kunszt i oryginalność - jego prace zachwycają

Fot. Anna Borkowska 2014.09.14 17:59 / news / czytano 4335 / opinie 0

W sobotę 13 września w galerii Gminnego Centrum Kultury w Krościenku n/D otwarta została wystawa prac Stanisława Kacwina - rzeźbiarza samouka. 

Pan Stanisław mieszka i pracuje w Krościenku n/D. Początek drogi twórczej związany jest z kolorowymi obrazami wykonanymi z suszonych, naklejanych kwiatów. Temat został, a pojawiło się drewno i dłuta. Rzeźba jest jego pasją. Tworzy płaskorzeźby i pełne formy.
 
Wśród licznych prac artysty zgromadzonych w krościeńskiej galerii zobaczyć można prace o tematyce religijnej: Matkę Bożą z Dzieciątkiem, postacie święte, Chrystusa Frasobliwego i postacie świeckie, związane z tradycjami i folklorem naszej pienińskiej ziemi.

Twórczość artysty została doceniona włączeniem jego prac do zbiorów Muzeum Zbiornica Figur Chrystusa Frasobliwego w Jeżowej. Należy m.in. do Stowarzyszenia Artystów Pienińskich. Wystawa w GCK wywołała same pozytywne recenzje wśród uczestników, a oglądać ja można do końca września br. w godzinach pracy centrum.
Autor: Ewa Majerczak / Oprac. red.
Zdjęcia: Anna Borkowska
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij