Leśmian i skrzypce w Willa Marta

Fot. Pieninyinfo.pl 2014.07.13 22:20 / news / czytano 4458 / opinie 0

Podczas drugiego z tegorocznych festiwalowych spotkań z Muzyką nad Zdrojami w Szczawnicy publiczność wysłuchała poezji i muzyki z XX wieku.

- Willa Marta jest, ale i była w okresie międzywojennym i powojennym centrum kulturalnym i artystycznym Szczawnicy. Tu było muzeum pracy twórczej, gdzie zbierali się artyści, twórcy, aktorzy, śpiewacy, plejada wielkich nazwisk z Polski i zagranicy. Tym bardziej miło nam tutaj Państwa gościć w tej właśnie sali – mówił Rafał Monita dyrektor wykonawczy festiwalu.

Publiczność wysłuchała poezji przeplatanej muzyką, w wykonaniu duetu skrzypcowego Ilony Nieciąg i Krzysztofa Leksyckiego występujących razem od 1999 roku. Artystyczną misją duetu jest pielęgnowanie salonowej tradycji muzykowania we dwoje, przywracanie na scenę zapomnianych dziś arcydzieł duetowych oraz propagowanie piękna muzyki na dwoje skrzypiec. Duo Sonore zajmuje się też prawykonaniem dzieł najnowszych, ze specjalnym uwzględnieniem muzyki polskiej. Aktorka Marta Grabysz interpretowała twórczość Bolesława Leśmiana, poety o wyjątkowej poetyckiej wyobraźni i bogactwie językowym tworzącym w okresie dwudziestolecia międzywojennego.  

Fundacja Kulturalny Szlak, organizator festiwalu, zaprasza na kolejne spotkanie, recital organowy, który odbędzie się 19. lipca br. o godzinie 20.15 w szczawnickim kościele parafialnym pw. św. Wojciecha.
Autor: Oprac. red.
Zdjęcia: Pieninyinfo.pl
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch Poxitel
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © MAPI
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij