ProQuartet - koncert inauguracyjny festiwalu Kameralna Majówka

Fot. Magdalena Wojtarowicz 2018.04.30 10:48 / news / czytano 3087 / opinie 0

W niedzielne popołudnie w krościeńskim zabytkowym kościele przy Rynku miał miejsce jeden z trzech koncertów Festiwalu Kameralna Majówka. Podczas inauguracji tego muzycznego wydarzenia zaprezentował się kwartet saksofonowy.

- Festiwal Kameralna Majówka chciałby zdobyć uznanie i pretendować do bycia wydarzeniem artystycznym w regionie. Jako kierownik artystyczny stawiam sobie za cel podkreślenie piękna muzyki kameralnej, szczególnie instrumentów dętych oraz jej bezpośredni edukacyjny wpływ na młodych odbiorców, słuchaczy  w środowisku regionu Pienin - mówił rozpoczynając festiwal dr hab. Paweł Krauzowicz prodziekan wydziału instrumentalnego Akademii Muzycznej w Krakowie.

Słuchacze festiwalu będą mieli okazję poznać niezwykłe dzieła muzyki kameralnej od muzyki baroku poprzez klasycyzm, romantyzm do dzieł współczesnych, wykonywanych na instrumentach dętych i smyczkowych. Pośród zaprezentowanych dzieł pojawią się kompozycje pisane w oryginale i aranżacje z rożnych regionów kulturowych świata.

Niedzielny koncert składał się m.in.  z utworów Jana Sebastiana Bacha, ale także hiszpańskiego saksofonisty i kompozytora Pedro Iturraldego i utworów  Joe Wolfego australijskiego fizyka, kompozytora i profesora uniwersytetu w Sydney. Kwartet wystąpił w składzie Pruksavanich, Centarowski, Anisimow, Guńka - studenci Akademii Muzycznej w Krakowie.

Kolejne dwa koncerty 3 i 6 maja. Organizatorem festiwalowych koncertów jest Fundacja Promocji Artystycznej Pro-Classical, sponsorem Centrum Kultury i Promocji w Krościenku n.D.

Autor: mw
Zdjęcia: Magdalena Wojtarowicz
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch Poxitel
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij