Szczawnica: Duch Gór - wspaniały koncert inaugurujący Ethno Novo

Fot. Magdalena Wojtarowicz 2018.07.23 11:25 / news / czytano 3735 / opinie 0

W niedzielę w sali Dworku Gościnnego w Szczawnicy mocnym góralskim przytupem rozpoczęła się 2. edycja festiwalu Ethno-Novo, na scenie wspólnie wystąpili Trebunie-Tutki z Zakopanego i Urmuli Quintet z Gruzji.

„Duch gór”, bo tak zatytułowany był koncert, stał się podróżą do mitycznych krain Kaukazu i Tatr opartą na tradycyjnym pasterskim instrumentarium i tematyce narodowej i górskiej. Trebunie -Tutki połączyło swoje brzmienia z bliską sercom muzyką i kulturą gruzińską, gdzie tak wiele łączy, a dzieli jedynie odległość. 
 
Muzyka górali polskich i gruzińskich spotkała się w Dworku Gościnnym z gorącym przyjęciem. Organizatorami Ethno-Novo Festiwal 2018 jest Fundacja Andrzeja Mańkowskiego, współorganizatorami Grupa Thermaleo & Uzdrowisko Szczawnica i Dworek Gościnny. Projekt realizowany jest przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego.
 
Kolejne spotkanie z gruzińską kulturą w poniedziałek 23. lipca o godzinie 19.00 w Jazz Barze Dworku Gościnnego w Szczawnicy.
Autor: mw
Zdjęcia: Magdalena Wojtarowicz
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij