Tanecznym krokiem

Fot. Magdalena Wojtarowicz 2012.03.08 15:17 / news / czytano 7951 / opinie 0

8 marca br. w Maniowach w hali sportowo - widowiskowej odbył się VIII  Szkolny Turniej Tańca - "Tanecznym Krokiem" 

Gościnnie pojawiła się grupa absolwentów, która w zeszłym roku zdobyła I - wsze miejsce w naszym konkursie. Zespół „Tymczasowy Brak Nazwy” wystąpił ponownie prezentując swój zwycięski układ. 

W tym roku w konkursie wzięło udział  6 grup tanecznych oraz jedna solistka Izabela Rapacz. Zaprezentowały dowolny układ taneczny do wybranej muzyki przygotowane pod kierunkiem Pani Adrianny Berszakiewicz, nauczycielki wychowania fizycznego. Jury w składzie : Pan Dyrektor Mikołaj Urbaniak, Pani Małgorzata Kunstman - Mikołajczyk, Pani Denise Jonhson oraz Absolwentka naszego gimnazjum Katarzyna Milaniak, kierowało się następującymi kryteriami: choreografia i technika, zgodność układu z muzyką, ogólny wyraz artystyczno – estetyczny, oryginalność, pomysłowość. Wyżej wymienione elementy oceniane były w skali od 1-10. Każdy z Jury wybrał swoją faworytkę, której wręczył drobny upominek.

Wyniki końcowe konkursu:

I miejsce - zdecydowanie najlepszy był – zespół ANOA COWBOYS, 

II miejsce - zespół : War of the Worlds, 

III miejsce - zespół: BLOW UP.

W tym roku dominował taniec nowoczesny, pojawiły się także akcenty muzyki poważnej, greckiej, latynoskiej. Wykonawcy jak najbardziej zasłużyli na liczne dowody uznania, bo byli doskonale przygotowani muzycznie, mieli trudne i widowiskowe układy taneczne, wspaniale oprawione barwnymi kostiumami. Najlepsze zespoły będą miały możliwość zaprezentowania się na Międzyszkolnym Konkursie Tańća, który odbędzie się już 15 marca br. w Szczawnicy w Gimnazjum im ks. prof. Józefa Tischnera.

Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy, natomiast trzy najlepsze zespoły otrzymały nagrody rzeczowe.

Autor: Adrianna Berszakiewicz / oprac. red.
Zdjęcia: Magdalena Wojtarowicz
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch Poxitel
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © MAPI
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij