Tylmanowskie wspomnienia na zabytkowym kościółu pw. Św. Mikołaja

Fot. Magdalena Wojtarowicz, Lucyna Kozub 2016.08.09 17:02 / news / czytano 4858 / opinie 0

Pamięć o przeszłości oznacza zaangażowanie w przyszłość – mówił Jan Paweł II. Ekspozycja dawnych fotografii na starym kościółki w Tylmanowej jest najlepszym tego przykładem.


Od początku sierpnia na murach zabytkowego kościółka pw. św. Mikołaja w Tylmanowej oglądać można stare fotografie, a na nich chwile z życia mieszkańców. Ekspozycja zgromadziła wspomnienia chwil pokazujących radość świętowania, trud codziennej pracy, więzy rodzinne mieszkańców. Wszystko po to, by pokazać, że ciągle rozwijająca się Tylmanowa nie zapomina o swojej 680-letniej tradycji.

Organizatorzy dziękują wszystkim tym, którzy ze swoich prywatnych zbiorów użyczyli fotografie i zachęcają kolejne osoby do wsparcia ich zachowanymi pamiątkami. Z pozyskanych materiałów fotograficznych powstanie album fotograficzny, który wydany zostanie z okazji październikowych  obchodów 680-lecia lokacji Tylmanowej.

Osoby zainteresowane przekazaniem skanów fotografii mogą kontaktować się z Wiejskim Ośrodkiem Kultury w Tylmanowej – organizatorem wystawy,  pod numerem telefonu: 18 262 52 66, 791 300 489.

Autor: mw
Zdjęcia: Magdalena Wojtarowicz, Lucyna Kozub
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch Poxitel
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij