Warszawski sukces

Fot. W.Jagiełło 2017.05.14 14:27 / news / czytano 3740 / opinie 0

6 maja, w kościele Ss.Wizytek przy Krakowskim Przedmieściu w Warszawie, Szczawnicki Chór Kameralny razem z orkiestrą barokową Musica Florea z Pragi czeskiej oraz solistami, pod wspólną marką Baroque Collegium 1685- pod dyrekcją Agnieszki Żarskiej, zagrał koncert, który zachwycił warszawską i  przybyłą specjalnie z Płocka, Inowrocławia czy Łodzi publiczność.

 Był to już drugi koncert szczawnickich kameralistów w ramach prestiżowego cyklu pn.: 200 Kantat Bacha na 200-lecie  Uniwersytetu Warszawskiego, organizowany przez Fundację UW oraz Instytut Muzykologii przy wsparciu Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Artyści otrzymali już wstępne zaproszenie na kolejny projekt w Warszawie.
 
Z recenzji Michała Orzechowskiego http://baroque-goes-nuts.blogspot.com
 
 „(…)W ramach cyklu Bach 200 UW, międzynarodowa formacja Baroque Collegium 1685, (…) wykonała w warszawskim kościele ss. Wizytek trzy kantaty Bacha: Ich freue mich in dir BWV 133, napisaną na trzeci dzień Świąt Bożego Narodzenia w roku 1724 oraz Liebster Immanuel BWV 123 i Sie werden aus Saba BWV 65, skomponowane na Święto Objawienia Pańskiego i wykonane 6 stycznia odpowiednio 1725 i 1724 roku. Cudowna muzyka; piękne, subtelnie oświetlone wnętrze późnobarokowego kościoła ss. Wizytek oraz niesamowite wykonanie złożyły się na niezapomniany muzyczny spektakl. Nawet pogoda dołożyła się do stworzenia magicznej atmosfery koncertu. Za murami kościoła grzmiała burza, w kościele - burza emocji... Na koniec koncertu pojawiła się jeszcze jedna burza - oklasków i owacji na stojąco. A chorał, który zespół wykonał na bis, i który wprowadził nie tylko wnętrze kościoła, ale i słuchaczy w stan niemożliwych do opisania wibracji są najlepszą recenzją sobotniego wydarzenia.(…)”  

Dzięki życzliwości Grupy Thermaleo & Uzdrowisko Szczawnica próby do projektu odbywały się w udostępnionym Dworku Gościnnym w Szczawnicy, a dzięki wsparciu Pienińskiego Banku Spółdzielczego, warszawski koncert został zarejestrowany i już niebawem jego fragmenty  będzie można obejrzeć na ogólnodostępnym kanale YT oraz w mediach społecznościowych. 
Autor: Agnieszka Żarska
Zdjęcia: W.Jagiełło
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch Poxitel
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © MAPI
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij