Czorsztyn: Kapliczka po remoncie

Fot. Arch. UG Czorsztyn 2019.11.04 17:06 / news / czytano 1259 / opinie 0

Kapliczka mieszcząca się u zbiegu ul. Polnej z ul. Zamkową przypomina mieszkańcom Czorsztyna o krzyżowej drodze Chrystusa, ale również przywołuje wspomnienia o „starym  Czorsztynie” , jak o zalanej części wioski mawiają miejscowi.

Kapliczka to replika  XVIII wiecznej kaplicy mieszczącej się kiedyś w starej części wsi, przedstawia rzeźbę Chrystusa upadającego pod krzyżem. W jej szczycie natomiast umieszczono Św. Floriana patrona strażaków, który miał uchronić zarówno samą kapliczkę, jak również i mieszkańców Czorsztyna od pożaru. Kaplicę w chwili obecnej wyremontowano zachowując charakterystyczny dla regionu podhalańskiego styl budowy.

Koszt wykonanych prac to 19 600 zł, z czego 8 000 zł pozyskano w ramach konkursu na Kapliczki Małopolskie.
Autor: Aneta Markus
Zdjęcia: Arch. UG Czorsztyn
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij