Msza żałobna w intencji ks. Józefa Piszczka

Fot. Magdalena Wojtarowicz 2013.04.18 20:13 / news / czytano 5278 / opinie 0

W Tylmanowej w Kościele pw. Miłosierdzia Bożego zakończyła się msza żałobna, której przewodniczył Andrzej Jeż biskup tarnowski.

- To co łączy te dwa miejsca Oyo i Tylmanową to wielka miłość ludu Bożego Afryki - Republiki Konga i miłość ludu Bożego, który tutaj w naszej parafii jest zgromadzony. - powiedział biskup rozpoczynając uroczystości żałobne.

Około stu kapłanów, kilkadziesiąt sióstr zakonnych i kilkuset wiernych przybyło do Tylmanowej – parafii rodzinnej zmarłego misjonarza aby go pożegnać. Podczas wygłoszonej homilii biskup mówił o ponad 25 - letniej posłudze misyjnej księdza Piszczka. - Śp. ksiądz pozostawił po sobie w tej afrykańskiej parafii piękne dzieło, które trwa – powiedział. Zebranych prosił o modlitwę aby Bóg przyjął księdza Józefa do chwały zbawienia.

Ksiądz Józef Piszczek zmarł 2. kwietnia w Kongo-Brazzaville na terenie oyowskiej misji. Miał 57 lat.

Autor: mw
Zdjęcia: Magdalena Wojtarowicz
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij