Szczawnica: Dom Parafialny Świętej Kingi oddany do użytku

Fot. Arch. CKSiP 2022.10.24 17:56 / news / czytano 1593 / opinie 0

Dzisiaj przed południem J. E. Ks. Biskup Andrzej Jeż pobłogosławił Dom Parafialny Świętej Kingi w Szczawnicy,  oddany do użytku po zrealizowaniu projektu termomodernizacji, dofinansowanego ze środków NFOŚ i GW. 

Poświęceniem w kaplicy Św. Kingi przez ks. biskupa Andrzeja Jeża zakończona została inwestycja Parafii Rzymskokatolickiej w Szczawnicy polegająca na termomodernizacji budynków parafii.

Na realizację zadania zostały pozyskane środki finansowe z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska wykorzystane na wymianę źródeł ciepła, stolarki zewnętrznej i pokrycia dachowego, ocieplenie budynków plebanii i kaplicy Św. Kingi. 

Autor: Oprac. red.
Źródło: fb parafii
Zdjęcia: Arch. CKSiP
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch Poxitel
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © MAPI
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij