Eksperyment Łańcuchowy z udziałem gimnazjalistów z Krościenka

Fot. Arch. szkoły 2013.06.11 21:33 / news / czytano 7736 / opinie 0

Pierwszego czerwca w Krakowie odbył się finał konkursu pn. „Eksperyment Łańcuchowy, w którym udział wzięły urządzenia zbudowane przez uczniów Publicznego Gimnazjum w Krościenku.

Do łańcucha zbudowanego ze 120 urządzeń zaprzęgających fizykę do przemieszczania metalowej kulki dołączono dwa nasze „Wielką Spinę” i „MMTM”. Urządzenia zbudowali Dawid Królczyk, Kuba Potaśnik, Michał Zachwieja, Rafał Kwaśnica, Marcin Milczark, Michał Jabłoński, Tomek Knutelski  z klasy III D i Marcina Królczyka z klasy II A. Wszyscy należą do Koła Fizycznego prowadzonego przez Ewę Mastalską. W konkursie udział wzięły grupy z całej Polski, w kilku kategoriach wiekowych. Zawodnicy byli oceniani przez jurorów - wykładowców UJ oraz publiczność, która licznie przybyła na pokazy.

Każde urządzenie było inne, ale łączył je wspólny cel: przekazanie metalowej kulki z poprzedniego do następnego urządzenia, tak, aby zachwycić publiczność i komisję. W dniu finału w sobotę 1 czerwca 2013 w Parku im. H. Jordana  start „Eksperymentu Łańcuchowego rozpoczął się o godzinie 11.00 i trwał nieprzerwanie do godziny 16.00. Kolejne uruchomienia łańcucha urządzeń przeplatała transmisja z równocześnie odbywającego się finału w Słowenii. Dzięki temu publiczność mogła uczestniczyć w obu finałach jednocześnie. Dwie drużyny z krościeńskiego gimnazjum bardzo dobrze zaprezentowały swoje urządzenia, wielokrotnie je uruchamiały i wyjaśniały zasadę działania licznej publiczności.




Autor: Oprac. red.
Źródło: Publiczne Gimnazjum w Krościenku n.D
Zdjęcia: Arch. szkoły
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch Poxitel
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © MAPI
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij