Ferie bez nudy...w bibliotece

Fot. 2022.01.31 14:54 / news / czytano 1019 / opinie 0

Podczas tegorocznych ferii zimowych Gminna Biblioteka Publiczna w Krościenku nad Dunajcem wraz z filią w Grywałdzie zorganizowała dla dzieci w wieku od 6 do 10 lat zajęcia i warsztaty tematyczne.  

Spotkanie z literaturą, muzyką i baśnią , to tylko niektóre z atrakcji przygotowanych dla uczestników. Dzieci swój wolny czas mogły spędzić kreatywnie – tworząc swoje własne maskotki, piękne solne lampiony, maski karnawałowe oraz prezenty dla swoich dziadków z gliny, a także spróbować sił w tworzeniu gry planszowej. Wbrew pozorom nie było to trudne zajęcie, a młodzi czytelnicy wspaniale opracowali zarówno szatę graficzną jak i wszystkie reguły gry. Kolejnym etapem była wymiana i zdrowa rywalizacja pomiędzy drużynami. 

Każde z zajęć zapoznawało uczestników z innymi technikami plastycznymi, tym samym każdy znalazł coś dla siebie.  Zajęcia były nie tylko świetną zabawą i oderwaniem od nudy, ale również okazją do spędzenia czasu z rówieśnikami. Czas spędzony w bibliotece był też świetną okazją do wypożyczenia  książek.

Bacznym obserwatorem był zaproszony honorowy gość: Koziołek Klemens z Miejsko-Gminnej Biblioteki  Publicznej w Wieruszowie. Klemens  podróżuje po całej Polsce i odwiedza biblioteki publiczne wraz z dziennikiem podróży, w którym bibliotekarze z kolejnych miejscowości spisują jego przygody i przy okazji promują swój region. Tak też było i u Nas! Po całym tygodniu wyruszył nad morze do kolejnej biblioteki. 

Dziękujemy wszystkim za udział. 

Więcej: https://www.facebook.com/Gminna-Biblioteka-Publiczna-Kro%C5%9Bcienko-nad-Dunajcem-230963130680678

Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch Poxitel
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij