Gmina Czorsztyn: Podhalańska kultura i tradycja w bibliotece

Fot. 2022.10.22 16:39 / news / czytano 853 / opinie 0
Gminna Biblioteka Publiczna w Kluszkowcach od maja 2022 roku do października realizowała zadanie "Podhalańska kultura i tradycja w bibliotece" w ramach programu Narodowego Centrum Kultury  EtnoPolska Edycja 2022.
- Przedsięwzięcie to ma na celu  wzmacnianie, utrwalanie i ochrona tradycji regionalnych oraz dziedzictwa kulturowego i edukacji regionalnej wśród młodzieży, dorosłych i Seniorów, mieszkańców gminy Czorsztyn - mówi Joanna Bator dyrektor GBP w Kluszkowcach.

Młodzież, dorośli oraz seniorzy z miejscowości Maniowy i Kluszkowce brali udział w warsztatach: z lokalnym poetą, grafikiem regionalnym, z Flisakiem Pienińskim a także w kursie tworzenia i dekorowania biżuterii elementami podhalańskiego folkloru. Zajęcia odbywały się w Domu Seniora "Eden" w Maniowach, w Domu Dziennego Pobytu w Kluszkowcach, w bibliotece w Kluszkowcach i w bibliotece w Maniowach. Na zakończenie przedsięwzięcia odbył się konkurs poezji regionalnej.
 
I miejsce zdobyli: Andżelika Janczy, Zuzanna Kaczmarczyk, Karolina Karwaczka.

Dofinansowanie ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego  w ramach programu Narodowego Centrum Kultury: EtnoPolska. Edycja 2022 
Autor: Joanna Bator
Źródło: Fb Gmina Czorsztyn
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch Poxitel
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © MAPI
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij