Jak urządzić stylowe mieszkanie dla kobiety? (art.sponsorowany)

Fot. 2021.06.10 15:46 / news / czytano 577 / opinie 0

Kobiece mieszkanie – z czym Ci się kojarzy? Czy zawsze musi być różowe i pełne niepotrzebnych dodatków? Niekoniecznie. Dzisiejsze kobiety stawiają na funkcjonalność. Jesteśmy niezależne, dlatego możemy samodzielnie urządzać swoje wnętrza. To od nas zależy, jak będzie wyglądać nasza przestrzeń. Jak więc urządzić funkcjonalne mieszkanie dla kobiety? Podpowiadamy. 

Personalizacja i możliwość zmian 
W małym mieszkaniu każdy centymetr jest cenny. Zabierając się za urządzanie, pomyśl o szafie na miarę swoich potrzeb. Pamiętaj, że ma ona pomieścić nie tylko Twoje ubrania i buty, ale także odkurzacz, deskę do prasowania, walizki itp. Nie musisz mieć jej robionej na zamówienie. Coraz więcej sklepów meblowych oferuje rozwiązania na wymiar, a Ty dopasowujesz je do swoich potrzeb. 

Staranne planowanie odnosi się również do aneksu kuchennego, gdzie każdy centymetr jest ważny. Poświęć wolną przestrzeń na większą powierzchnię blatu roboczego z wbudowaną pod nim małą lodówką. Co powiesz na dwupalnikową kuchenkę? Wystarczy do ugotowania obiadu, a Ty zyskasz dodatkowe 30 cm przestrzeni na blacie. Zastanów się nad małą, zintegrowaną zmywarką - to nie tylko wygoda, ale i sprytny sposób na przechowywanie brudnych naczyń poza zasięgiem wzroku. 
 
Wpuść trochę światła... 
Jasne wnętrza wydają się optycznie większe, więc wyeksponuj światło do maksimum. Zacznij od okien - nie zasłaniaj ich ciemnymi zasłonami. Wnęki okienne pomaluj na biało, aby odbijały światło słoneczne. Na ściany wybierz jasne kolory - klasyczną biel lub ulubione blade odcienie. Jeśli Twoja malutka, pozbawiona okien łazienka pokryta jest ciemnymi kafelkami - przemaluj je! Możesz znaleźć wiele dobrej jakości farb do tego celu w dzisiejszych czasach. 

Zaprzyjaźnij się z lustrami. Ładnie oprawione, będą zdobić przestrzeń jak stylowe obrazy, a ich rola w optycznym powiększeniu pomieszczenia jest nie do przecenienia. Nie dość, że odbijają światło, to jeszcze tworzą iluzję zwielokrotnienia przestrzeni. Na fronty szafek - zwłaszcza tych dużych - wybierz jasne i błyszczące kolory, które dodatkowo będą odbijać światło. 
 
Budowanie nastroju w pomieszczeniu 
Światło ma moc! Umiejętnie wykorzystane nie tylko optycznie powiększy mieszkanie, ale także "domknie" każdą misternie zaaranżowaną przestrzeń i zbuduje jej niepowtarzalny klimat. Ta funkcja jest szczególnie ważna, gdy dzielisz swoją przestrzeń z drugą osobą. 

Oświetlenie zadaniowe nad blatem kuchennym oświetli przestrzeń roboczą i pozwoli na przygotowanie przekąski bez włączania głównego światła. Mocne światło punktowe przy biurku pozwoli pracować nawet wtedy, gdy druga osoba będzie chciała iść spać. Postaw na funkcjonalne lampy gabinetowe. (https://www.lampdesign.pl/pl/c/Lampy-gabinetowe/68)
 
Ciepła lampa podłogowa sprawdzi się podczas relaksu na kanapie, a przestrzeń jadalnianą dobrze zaakcentuje światło zawieszone bezpośrednio nad stołem. Szybką zmianę aranżacji uzyskamy dzięki mobilnym lampom podłogowym, a do czytania przydadzą się małe lampki typu clip-on, które przymocujemy do półki nad sofą.
Autor: Oprac. red.
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij