Jak wino wpływa na męską potencję? (art.sponsorowany)

Fot. 2021.04.30 16:45 / news / czytano 2758 / opinie 0

Mężczyźni chcący cieszyć się wysokim libido mogą sięgać po całą masę różnych afrodyzjaków. Wielu z nich zastanawia się jednak, czy wino poprawia sprawność seksualną. 

Jak wiadomo, wpływ alkoholu na męską potencję jest jednoznacznie negatywny. Czy zasada ta dotyczy również wina spożywanego w rozsądnych ilościach? Jak w praktyce wino wpływa na męską sprawność seksualną? Na to pytanie postaramy się udzielić odpowiedzi w niniejszym artykule.
 
Czy wino może poprawiać męską potencję? 
Wpływ alkoholu na męską potencję jest doskonale znany. Picie piwa czy wódki w nadmiernych ilościach prędzej czy później doprowadzi do tego, że mężczyzna będzie miał ogromne trudności z odbywaniem stosunków seksualnych. Jakiś czas temu naukowcy zdecydowali się jednak na przeprowadzenie dokładnych badań na temat wpływu wina na męską potencję. Do jakich wniosków doszli? 
Za przeprowadzenie badania odpowiadali naukowcy z USA i Wielkiej Brytanii. Wyniki ich badań opublikowano w American Journal of Clinical Nutrition. Sprawdzali oni, czy istnieje związek pomiędzy flawonoidami zawartymi w czerwonym winie a zaburzeniami wzwodu. W trakcie analiz przebadano również inne napoje i żywność, m.in. gruszki, owoce cytrusowe, jabłka, gruszki, jagody i truskawki. Badaniu poddano przeszło 50 tysięcy mężczyzn w średnim wieku. Co ważne, badanie trwało przeszło 20 lat. 
Jakie były wyniki? Okazało się, że około 30% uczestników badania zaczęła cierpieć na zaburzenia erekcji. Jednocześnie ci mężczyźni, którzy spożywali flawonoidy minimum raz w tygodniu, byli o około 10% mniej narażeni na wystąpienie problemów ze wzwodem. Badacze wysunęli następujący wniosek: spożywanie produktów zawierających flawonoidy w znacznym stopniu chroni przed ryzykiem impotencji. Oznacza to, iż spożywanie wina w rozsądnych ilościach może sprawić, iż mężczyzna przez długi czas będzie cieszył się pełną sprawnością seksualną. 
Które wino zawiera największe ilości flawonoidów? Przede wszystkim czerwone. Należy zdawać sobie sprawę z tego, iż zgodnie z wynikiem przytoczonych powyżej badań, czerwone wino jest jedynym wysokoprocentowym trunkiem, który może oddziaływać na męską sferę seksualności w sposób pozytywny. 

Dobroczynny wpływ flawonoidów na męską potencję 
Badania dowiodły, iż flawonoidy przyczyniają się do zwiększenia stężenia testosteronu w męskim organizmie, co powoduje, iż chęć na uprawianie seksu jest zdecydowanie wyższa. Co ważne, czerwone wino ma również zbawienny wpływ na sferę seksualności u kobiet. Mianowicie: u pań spożywających wino następuje znaczne ukrwienie stres erogennych. Kobiety często sięgają po wino mają znacznie większy popęd płciowy niż te, które wybierają inne rodzaje alkoholu. Czerwony trunek jest także źródłem histamin, które wpływają na popęd płciowy u obu płci. 
Oczywiście, we wszystkim należy zachować umiar. Aby odczuć pozytywne oddziaływanie czerwonego wina na potencję, należy pamiętać o tym, aby spożywać maksymalnie dwa kieliszki czerwonego wina podczas romantycznej kolacji. W żadnym wypadku picie alkoholu nie powinno być rytuałem dnia codziennego, gdyż w takim przypadku bardzo szybko można się od niego uzależnić. 

Negatywny wpływ piwa na męską potencję 
Tak jak wspomnieliśmy powyżej, wino jest jedynym napojem alkoholowym, który stosowany w odpowiedni sposób może przyczynić się do poprawy męskiej sprawności seksualnej. Żadnych pozytywnych właściwości nie posiada piwo. Długotrwałe i nadmierne spożywanie piw może doprowadzić do trwałego i znacznego spadku libido u mężczyzny. 
Czym jest spowodowany negatywny wpływ piwa na męską seksualność? Wynika to z tego, iż piwo produkuje się z szyszek chmielowych. One z kolei zawierają lupulinę. Lupulina to substancja, która sprawia, iż funkcjonowanie ośrodków seksualnych w mózgu (przysadce mózgowej) jest znacznie osłabione. To z kolei może doprowadzić do tego, iż mężczyzna będzie miał ogromne trudności z uzyskaniem i utrzymaniem wzwodu przez odpowiednio długi czas. Lupulina prowadzi też do zmniejszenia ciśnienia krwi oraz cechuje się właściwościami nasennymi. Mężczyźni, którzy piją piwo codziennie, bardzo rzadko mają ochotę na seks. 

Artykuł powstał przy współpracy z serwisem  https://www.aptekakamagra.pl/
Autor: Oprac. red.
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch Poxitel
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij