Matka Boża Opiekunka Turystów

Fot. Agnieszka Stopka 2013.08.19 10:06 / news / czytano 3101 / opinie 0

Dni 120-lecia PTTK Oddziału w Szczawnicy i Krościenku n/D zupełnie przypadkiem zbiegły się z inicjatywą szczawnickiej Akcji Katolickiej polegającą na poświęceniu figurki Matki Bożej.

Figurkę ponownie umieszczono na półce skalnej w pobliżu Groty Zyblikiewicza na Drodze Pienińskiej. Statuetka Matki Bożej stała w tym miejscu od dawna. Historię jej umieszczenia przytaczano w lokalnej prasie i na portalach internetowych już wielokrotnie. Także wzmiankowano o tym w „Pracach Pienińskich”. W zimie tego roku figurka spadła i potłukła się. Teraz, odrestaurowana i odświeżona wróciła na swoje miejsce. Umieszczeniem figurki zajął się GOPR, a poświęcił ją sam proboszcz parafii szczawnickiej – ksiądz Franciszek Bondek w asyście Aleksandra Majerczaka – prezesa lokalnego oddziału Akcji Katolickiej.

W uroczystym odsłonięciu kapliczki udział wzięli przedstawiciele Pienińskiego Oddziału PTTK, którzy właśnie w tych dniach obchodzą swoje święto, oraz zaproszeni przez nich goście, członkowie wspomnianej Akcji Katolickiej, szczawniczanie, licznie zgromadzeni na tę okazję turyści oraz burmistrz Szczawnicy Grzegorz Niezgoda.
 
Matkę Bożą okrzyknięto Opiekunką Turystów. Wspólnie pomodlono się o to, by strzegła wszystkich wędrujących po górach, miłośników Pienin i naszej Szczawnicy.
Autor: Agnieszka Stopka / Oprac. red.
Źródło: UMiG Szczawnica
Zdjęcia: Agnieszka Stopka
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij