Śpisko Watra po raz dziewiętnasty

Fot. Pieninyinfo.pl, Arch. UG Łapsze Niżne 2014.07.06 20:38 / news / czytano 3189 / opinie 0

Ta plenerowa impreza, po raz kolejny, przyciągnęła tłumy mieszkańców i turystów, którzy chcieli odpocząć w niedzielne popołudnie słuchając spiskiego folkloru.

Oprócz śpiewu, muzyki, tańca i barwnych regionalnych strojów można było smakować regionalnych przekąsek, podczas imprezy miała miejsce także promocja publikacji książkowej "Słownik gwarowy mieszkańców Derenku i ich potomków". Słownik ten został wydany w ramach współpracy Stowarzyszenia Rozwoju Spisza i Okolicy z węgierską Lokalną Grupą Działania Borsod-Torna-Gömör Egyesület z siedzibą w miejscowości Edeleny. 

Przegląd rozpoczął się symbolicznym rozpaleniem ogniska przez Pawła Dziubana Wójta Gminy Łapsze Niżne. Później na scenie kolejno prezentowały się spiskie zespoły regionalne oraz goście z Węgier i Słowacji.

Śpisko Watra zorganizowana została przez Gminny Ośrodek Kultury w Niedzicy oraz Gminę Łapsze Niżne.
Autor: Oprac. red.
Zdjęcia: Pieninyinfo.pl, Arch. UG Łapsze Niżne
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij