Szczawnica ma ściankę wspinaczkową

Fot. 2022.12.01 08:13 / news / czytano 496 / opinie 0

W Szkole Podstawowej nr 2 im. ks. prof. J. Tischnera w Szczawnicy zamontowano pierwszą na terenie miasta ściankę wspinaczkową. 

- W ten sposób spełniamy oczekiwania młodych osób, wśród których wspinaczka staje się coraz bardziej popularna. Inicjatywa Rady Rodziców jest świetną alternatywą spędzania wolnego czasu, a sport wspinaczkowy kształtuje osobowość młodych osób oraz poczucie odpowiedzialności za siebie i innych - mówi Anna Szczepaniak dyrektor szkoły. 
 
Inicjatywę w pozyskaniu środków na zakup ścianki podjęła Rada Rodziców działająca przy SP2 w Szczawnicy, która dysponując  częścią funduszy, zajęła się dodatkowo organizacją zabaw dochodowych na rzecz społeczności szkolnej. 
 
Ponadto Centrum Kultury, Sportu i Promocji w Szczawnicy realizując projekt „Wspinanie na Start z BGK”, który ma na celu popularyzację aktywności fizycznej, w tym wspinaczki, wsparło finansowo doposażenie ścianki. Z inicjatywą pomocy wyszły też lokalne organizacje. Znaczącą kwotę na ten cel przeznaczyła Wspólnota Leśno-Gruntowa w Szczawnicy oraz lokalny samorząd.
Autor: oprac. red
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch Poxitel
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij