Zimowa wyprawa na Babią Górę z Fundacją Dunajec

Fot. 2023.12.28 19:44 / news / czytano 474 / opinie 0

13 stycznia 2024 r. Fundacja Dunajec, zaprasza wolontariuszy oraz wszystkich chętnych na zimową wyprawę, w Beskid Żywiecki na Babią Górę (1725 m n.p.m.).

Wyjście na szczyt Babiej Góry rozpocznie się ok. godz. 8.00 z Przełęczy Krowiarki, szlakiem czerwonym przez Sokolicę (1367 m n.p.m), Kepę (1521 m n.p.m) i Gówniaka (1617 m n.p.m). Zejście czerwonym szlakiem do Przełęczy Brona i schroniska PTTK na Markowych Szczawinach, gdzie zaplanowano przerwę. Ze schroniska, niebieskim szlakiem powrót do Przełęczy Krowiarki.

Cała trasa wynosi około 14 km, a suma podejść i zejść 890 m. Czas przejścia razem z postojami około 7 godzin.

Ze względu na panujące warunki atmosferyczne uczestnicy wyprawy powinni być przygotowani na wyjście w góry: obowiązują raki bądź, raczki na buty oraz odpowiednie wierzchnie okrycia. Proszę o zabranie termosów z gorącymi napojami.

Wyjazd o godz. 6.00 z Czorsztyna, następne przystanki wedle potrzeby: Krośnica, Kluszkowce, Maniowy. 
Godz. 6.30 – Goście Gospodarstwa Karolina – Huba. 
Godz. 7.00 – Al. 1000-lecia Nowy Targ (parking obok MCK).
Godz. 8.00 – Przełęcz Krowiarki.
Powrót około godziny 17.00

Wycieczka nie jest komercyjna zebrane środki zostaną przeznaczone na pokrycie kosztów transportu ewentualna nadwyżka przeznaczona zostanie na Pomoc Polakom na Kresach.
Koszt wyprawy to 100 zł – osoby dorosłe, 70 zł dzieci i młodzież ucząca się a także studenci Uniwersytetu Trzeciego Wieku.
Wpłaty za wycieczkę lub dowolny datek na wsparcie Polaków na Kresach należy wpłacić na konto Fundacji Dunajec BS 70 8817 0000 0209 0801 2000 0010.
Wyjście organizują: Fundacja Dunajec - Pomoc Polakom na Kresach, we współpracy z Firmą transportowa „Kowalczyk” z Czorsztyna i „Gospodarstwo Karolina – noclegi pokoje w górach” w Hubie.
Dla osób chętnych spoza terenu Gminy Czorsztyn, istnieje możliwość zarezerwowania miejsc noclegowych w (https://gospodarstwokarolina.pl) lub innych zaprzyjaźnionych kwaterach w Hubie i Czorsztynie.
Przewodnik: Zbigniew Konopka
Zapisy i informacje: tel. 695431564
E- mail: fundacja@fundacjadunajec.pl
Organizatorzy informują, że w przypadku złej pogody, uniemożliwiającej wejście na Babią Górę, w planie jest przejazd na Słowację i zwiedzanie Jaskini Bielańskiej oraz pobyt w kąpielisku Vrbow.

Zapraszamy
Autor: oprac.red.
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch Poxitel
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © MAPI
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij