Charytatywne kopanie piłki z Reprezentacją Polski w Niedzicy

Fot. Janusz Wojtarowicz 2013.11.11 09:32 / news / czytano 9752 / opinie 1

10. listopada br. odbyła się piłkarska charytatywna impreza w Niedzicy. Główną atrakcją była potyczka Reprezentacji Polski Oldbojów w Futsalu z Reprezentacją PPPN Nowy Targ.

Celem niedzielnej imprezy było zbieranie środków na zakup akumulatorowego wózka inwalidzkiego dla Jana Kaszyckiego, który od 24 roku życia nie jest w stanie samodzielnie chodzić po doznanym urazie kręgosłupa w wyniku wypadku. Jan Kaszycki kibicował wczoraj piłkarzom i piłkarkom oraz wręczał nagrody wraz z Prezesem Podhalańskiego Podokręgu Piłki Nożnej w Nowym Targu Janem Kowalczykiem. Całość imprezy prowadził Kowalczyk a wszystkie mecze sędziowali Łukasz Królczyk i Jan Buczek.

Rozpoczęły piłkarki z KS Rysy Bukowina Tatrzańska grając z Reprezentacją Małopolski Juniorek, w którym górą były dziewczęta z Bukowiny. Wygrały spotkanie 4:1. Jan Kaszycki od góralek otrzymał klubowy szalik i kalendarz.

Jeszcze przed główną atrakcją wczorajszego popołudnia, czyli meczem Reprezentacji Polski Oldbojów w Futsalu i Podhalańskiego Podokręg Piłki Nożnej w Nowym Targu, rozegrane zostały półfinały Orlików. "Dunajec" Ostrowsko zagrał z Nowotarskim Klubem Piłkarskim "Podhale" oraz "Huragan" Waksmund z Ludowym Klubem Sportowym Szaflary. Prawo do gry o pierwsze miejsce wywalczyli młodzi piłkarze z NKP "Podhale" i LKS Szaflary.

Reprezentacje oldbojów na parkiet wprowadzili sędziowie i czterech chłopców niosących narodową flagę. Prezes Kowalczyk poprosił o odśpiewanie hymnu oraz o uczczenie minutą ciszy zmarłych w tym roku Gerarda Cieślika oraz Józefa Kalisza. Tuż przed pierwszym gwizdkiem kapitan "biało-czerwonych" podarował Janowi Kaszyckiemu swoją reprezentacyjną koszulkę. Reprezentujący Polskę w futsalu oldboje przyjechali do Niedzicy w składzie: Tomasz Porwet, Szczepanowski Piotr, Kasprzyk Piotr, Albin Piotr, Molisak Marcin, Ślęzak Jacek,  Machynia Jacek, Rak Jarosław, Mizielski Marek i Ścibor Paweł. Gra była bardzo wyrównana, dopiero pod koniec drugiej połowy coś się popsuło w grze reprezentacji Podhala i ostatecznie przegrali mecz 4:0. W przerwie meczu nastąpiło wręczenie nagród za udział w konkursie fotograficznym zorganizowanym przez Stowarzyszenie ŚWIT.

Po zaciętym meczu oldbojów na hali sportowej w Niedzicy rozegrane zostały finały Orlików, pierwsze miejsce wywalczył LKS Szaflary pokonując NKP "Podhale" 3:1 .

Organizatorami piłkarskiej imprezy byli Podhalański Podokręg Piłki Nożnej w Nowym Targu wraz Zarządem, Gmina Łapsze Niżne z Wójtem Pawłem Dziubanem, Stowarzyszenie "Dzieci i Młodzież Spisza" z Prezesem Elżbietą Łukuś oraz Stowarzyszenie Wspierania Inicjatyw Turystycznych Regionu Jeziora Czorsztyńskiego ŚWIT wraz z V-ce Prezesem Janem Taraskiem. Na nowy elektryczny wózek inwalidzki dla Jana Kaszyckiego uzbierano 8000 złotych.

Autor: Oprac. red.
Zdjęcia: Janusz Wojtarowicz
Dodaj do:


Ostatnie komentarze

molo2013.11.11 13:11
Brawo Rys i oczywiście nasze dziewczyny z Krościenka Jurek i Batkiewicz .
1

reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch Poxitel
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © MAPI
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij