Grzegorz Majerczak i Michał Wiercioch mistrzami świata w C2!

Fot. 2015.04.26 22:06 / news / czytano 3985 / opinie 0

Grzegorz Majerczak i Michał Wiercioch wywalczyli złote medale mistrzostw świata juniorów&U23 w olimpijskiej konkurencji kanadyjek dwójek (C2).

Polska para wygrała dość pewnie z czasem 96.78. Na drugim miejscu uplasowali się Słowacy Juraj Skakala/Matus Gewissler, którzy niespodziewanie pokonali faworytów gospodarzy – Brazylijczyków Charles Correa/Anderson Oliveira. Mistrzostwa odbywają się w brazylijskim Foz do Iguazu.

Michał Wiercioch i Grzegorz Majerczak podczas całych mistrzostw w Brazylii spisywali się bardzo dobrze. W eliminacjach, jak i półfinale zajmowali miejsca w ścisłej czołówce. Pod nieobecność obrońców tytułu z zeszłego roku, Czechów Jonasa Kaspera i Marka Sindlera, to polska para została uznana za głównego faworyta do złota. Podopieczni Jacka Żebrackiego w dzisiejszym finale potwierdzili znakomitą formę. Mimo dwóch błędów na początku przejazdu, w dalszej części zachowali potrzebny spokój i w konsekwencji ukończyli start rezultatem 96.78. To oznaczało, że Szczawniczanie zakończyli zawody z najlepszym wynikiem dnia i co najważniejsze, zdobyli złoto!

Wiercioch i Majerczak nawiązali zatem do sporych sukcesów polskich dwójek kanadyjkowych w mistrzostwach globu. W ubiegłym roku z Penrith Polacy przywieźli dwa medale. Srebro w kategorii U23 zdobyli Filip i Andrzej Brzezińscy, a brąz wśród juniorów zdobyli Adam Kozub i Jakub Brzeziński.
Źródło: igrzyska24.pl
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij