I turniej o puchar wójta na piasku

Fot. Janusz Wojtarowicz 2015.07.27 00:47 / news / czytano 8405 / opinie 0

Na nowym boisku na bulwarach nad Dunajcem rozegrano dziś I Turniej Plażowej Piłki Siatkowej o Puchar Wójta Gminy Krościenko n.D.

Podczas turnieju miało miejsce oficjalne otwarcie rewitalizowanego boiska do siatkówki plażowej na bulwarach, którego dokonali posłowie na Sejm RP Anna Paluch, Grzegorz Matusiak, Piotr Ćwik, radni Powiatu Nowotarskiego Jan Komorek i Bogusław Waksmundzki oraz wójt Gminy Krościenko n.D Jan Dyda. 

- Bardzo się cieszymy, że w tak znakomitym gronie możemy to boisko otwierać. Coś co decyduje o tym, żeby ludzie w Krościenku mieli z czego żyć, co decyduje żeby było gwarnie, hucznie i wesoło trzeba powoli budować. Jest to trudne z powodu długów pozostawionych przez poprzednie władze, ważne jednak jest to, aby z wykorzystaniem małych środków iść do przodu tworząc nowe atrakcje - mówiła Anna Paluch. 

- Jeszcze trzy tygodnie temu było tutaj klepisko, dziś dzięki staraniom wójta mamy piękne boisko do siatkówki plażowej - powiedział Jan Komorek i życzył wszystkim uczestnikom turnieju zwycięstwa. 

Jan Dyda podziękował wszystkim, dzięki którym boisko powstało - Krościenko było zawsze ostoją sportu, rozpoczęło od hokeja na trawie, później była piłka nożna i kajakarstwo. Mam nadzieję, że boisko spowoduje rozwój u nas siatkówki plażowej - dodał podczas otwarcia i życzył wszystkim miłej sportowej rywalizacji. 

Przed prezentacją drużyn i pierwszym meczem na piasku zaprezentowały się cheerleaderki z młodzieżowej  grupy Atomówki. Do turnieju zgłosiło się pięć drużyn z roczników 1974 i starsi oraz osiem z roczników 1997-1975.


1. "Śwarne Chłopy" - Jarosław Kubik, Ludwik Wolski;

2. "Sejm RP" - Grzegorz Matusiak, Piotr Ćwik;

3. "J&A" - Jacek Piotrowski, Andrzej Stołowski;

4. "Bus Team" - Franciszek Jandura, Marian Ligas;

5. "One" - Krystyna Walosik, Izabela Bąk.


1. "Połać Skład" - Jakub Gabryś, Piotr Hryc;

2. "Pieniny" - Dariusz Żabiński, Klaudiusz Sobkowicz; 

3. "Kożuch - Tokarski" - Łukasz Ciężkowski, Marek Ciężkowski;

4. "Krecik i Spółka" - Dariusz Olszyński, Piotr Orkisz;

5. "RKS HUWDU" - Fabian Michałczak, Konrad Ligas;

6. "No name" - Krzysztof Pluta, Kamil Jasiurkowski

7. "Moherowe Berety" - Sebastian Śmietana, Kamil Szeliga;

8. "Sprężynki" - Paweł Jasiurkowski, Marcin Lupa.


W grupie bardziej starszej wygrał zespół "One", drugie  "J&A", a trzecie "Bus Team". Wśród młodszych drużyn zwyciężyła "RKS HUWDU", drugie miejsce zajęła "No name", a trzecie "Połać Skład". Najlepszym graczem rozgrywek został wybrany Konrad Ligas. Nagrody, puchary i dyplomy wręczali Jan Dyda, Jan Hamerski, Anna Paluch, Jan Komorek i Bogusław Waksmundzki. Specjalną nagrodę otrzymał właściciel firmy, która wykonała boisko - Marcin Surowiak.

Stowarzyszenie Kobiet Pienińskich przygotowało poczęstunek dla uczestników turnieju, Kinga Pienińska zapewniła napoje.

Organizatorami imprezy byli Gmina Krościenko n.D oraz Gminne Centrum Kultury w Krościenku n.D. Patronat honorowy nad turniejem objęli; posłanka na Sejm RP Anna Paluch, radny Sejmiku Województwa Małopolskiego Jan Hamerski, radni Powiatu Nowotarskiego Jan Komorek i Bogusław Waksmundzki. Zawody komentowali koordynator sportu Józef Dyda z Powiatowego Centrum Kultury w Nowym Targu wraz z Józefem Szałwią dyrektorem GCK w Krościenku n.D, a sędziowali Paweł Pluta i Andrzej Stołowski.

Autor: Oprac. red.
Zdjęcia: Janusz Wojtarowicz
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij