Kasia Niewiadoma waleczna

Fot. Arch. Fb  Katarzyna Kasia Niewiadoma 2023.07.29 21:28 / news / czytano 888 / opinie 0

Wielka ucieczka Katarzyny Niewiadomej. Do wygranej brakło 5 km! 

Pochodząca z Ochotnicy Górnej Katarzyna Niewiadoma (Canyon-SRAM Racing) przeprowadziła fenomenalną szarżę na królewskim etapie Tour de France kobiet. 28-latka prowadziła przez kilkadziesiąt kilometrów, a na ostatnim podjeździe z metą na Col du Tourmdealet dała wyprzedzić się tylko Demi Vollering (Team SD Worx). Polka awansowała na drugie miejsce w klasyfikacji generalnej.
 
Kasia Niewiadoma pokazała wielką odwagę samotnie atakując podjazd pod Col du Tourmalet. Jej przewaga nad pogonią nie była duża, oscylując w okolicach kilkudziesięciu sekund. Reprezentantka Polski długo utrzymała się jednak na czele i wraz ze zbliżaniem się do linii mety wydawało się, że jej akcja może zakończyć się powodzeniem.5 km przed końcem do Niewiadomej zdołała jednak dojechać Vollering, która zachowała więcej sił na ostatni fragment.
 
Siódmy, przedostatni etap żeńskiego Tour de France wiódł na słynną przełęcz Col du Tourmalet. I wydawał się wymarzonym dla Katarzyny Niewiadomej, która najbardziej lubi ostre podjazdy. 
Autor: oprac.red.
Źródło: mat.prasowe
Zdjęcia: Arch. Fb Katarzyna Kasia Niewiadoma
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch Poxitel
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © MAPI
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij