Katarzyna Niewiadoma brązową medalistką Mistrzostw Europy

Fot. 2020.08.30 10:45 / news / czytano 688 / opinie 0

Katarzyna Niewiadoma wywalczyła we francuskim Plouay brązowy medal Mistrzostw Europy w kolarstwie szosowym. Gratulujemy!

Pochodząca z Ochotnicy Górnej Niewiadoma stanęła na czele sześcioosobowej reprezentacji Polski. Do pokonania zawodniczki miały 109 kilometrów w pagórkowatym terenie. Polka zaatakowała ponad 30 kilometrów przed metą, razem z Holenderką - Annemiek Van Vleuten oraz Włoszką, Elisą Longo Borghini.

Na kolejnych kilometrach trójka jechała razem, a kwestia miejsc na podium rozstrzygnęła się dopiero w samej końcówce. Ostatecznie Niewiadoma finiszowała na trzeciej pozycji. Po złoto sięgnęła Van Vleuten, zaś druga była Longo Borghini.

Medal ME jest kolejnym sukcesem w karierze Niewiadomej. 25-letnia zawodniczka w swoim dorobku ma m.in. triumf w Amstel Gold Race czy szóste miejsce podczas Igrzysk Olimpijskich w Rio de Janeiro.
Autor: Oprac. red.
Źródło: UG Ochotnica Dolna
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij