Pienińska Akademia Sportowa zakończyła sezon (artykuł sponsorowany)

Fot. Magdalena Wojtarowicz 2018.06.23 16:45 / news / czytano 4295 / opinie 0

16 czerwca Pienińska Akademia Sportowa zakończyła turniejem wewnętrznym kolejny sezon sportowy. Mecze w różnych grupach wiekowych odbyły się na stadionie SKS Sokolica w Krościenku n.D.

Pienińska Akademia Sportowa powstała w grudniu 2016 roku. Pomysłodawcami tej inicjatywy są Jacek Pietrzak, Grzegorz Borucki, Łukasz Kramarczyk oraz Michał Gaweł, którzy również są założycielami i fundatorami Akademii.
 
- Akademia powstała z naszego zamiłowania do aktywnego i zdrowego trybu życia. Wszyscy jesteśmy pasjonatami sportu więc chcemy „zarażać” pogodą ducha, uśmiechem i pozytywną energią jak największa liczbę dzieci i dorosłych. Wszystko po to, aby odwrócić uwagę od świata wirtualnego którym rządzą telefony, tablety, komputery itp. - mówią pomysłodawcy i dodają, że chcą dać dzieciom możliwość wyrobienia nawyku aktywności ruchowej od najmłodszych lat, które będzie procentowało w przyszłości. Szczególny naciski kładą na integrację społeczną, wszechstronny rozwój fizyczny, podejmowanie rywalizacji sportowej w myśl zasady „fair play”.
 
Cele Akademii:
- alternatywa na zagospodarowanie czasu wolnego.
- nawiązywanie nowych znajomości
- integracja lokalnej społeczności
- rozwijanie pasji i zainteresowań
- propagowanie zdrowego i aktywnego trybu życia
 
W lutym 2017 roku odbył się I Turniej Pienińskiej Akademii Sportowej. W turnieju wzięło udział 109 dzieci z oddziałów, które znajdują się w Szczawnicy, Krościenku, Grywałdzie oraz Krośnicy. Zmagania podopiecznych oglądali licznie zgromadzeni rodzice, którzy dopingowali swoje pociechy. Turniej piłkarski odbył się w trzech kategoriach wiekowych. Skrzaty – rocznik 2010 i młodsi, ŻAKI rocznik 2009-2008 oracz ORLIKI rocznik 2006-2007. Odbył się również mecz TRENERZY vs RODZICE, który wzbudził wiele pozytywnych emocji. Każdy zawodnik otrzymał pamiątkowy medal z rąk wójta gminy Krościenko Jana Dydy. Dla trenerów w tym turnieju najważniejszą rzeczą była integracja lokalnej społeczności i zapoznanie się dzieci i rodziców z różnych oddziałów, które pokazały jak można bawić się z kolegami z sąsiedniej miejscowości.

Pienińska Akademia Sportowa również prowadzi zajęcia z tańca dla dzieci od lat 4 na które uczęszcza około 60 dzieci chętnych zgłębiać tajniki tańca w różnym wydaniu. W przyszłości planuje zorganizować Festyn Piłkarski, obozy piłkarskie, wycieczki górskie, wycieczki rowerowe, zabawy terenowe, gry i zabawy na boisku ORLIK, tak aby zagospodarować jak najwięcej czasu na sport i różne formy rekreacji w okresie wakacyjnym.

Niedługo dostępna będzie strona internetowa Akademii, obecnie więcej o zmaganiach znaleźć można TUTAJ
 
W galerii znajdują się zdjęcia z sobotniego turnieju wewnętrznego z 16 czerwca br.
Autor: Oprac. red.
Zdjęcia: Magdalena Wojtarowicz
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij