Po raz pierwszy Gorce Ultra-Trail 2019 Winter Edition - zapowiedź

Fot. 2019.02.20 16:03 / news / czytano 1827 / opinie 0

Zimowe bieganie ultrasów to już nie moda - to rutyna, obowiązek i inny rodzaj przyjemności, przez niektórych stawiany nawet ponad przyjemności letnie. Także bieganie na zawodach. Pierwsza edycja zimowej wersji Gorce Ultra-Trail odbędzie się w sobotę, 2 marca 2019 roku w Ochotnicy.

Pod koniec zimy, ale śniegu w górach na pewno nie zabraknie, szczególnie w tym roku, kiedy w Gorcach notowane są rekordowe opady białego puchu. Organizatorzy wielokrotnie podkreślali, że GUT to bardzo piękny bieg: piękne trasy, piękne widoki, przyjaźni górale. W zimie to piękno będzie jednak innego rodzaju. Już samo poruszanie się w śniegu po pas jest niecodziennym przeżyciem, wymaga też innej nieco techniki, ale daje w zamian niesamowitą przyjemność. Szczególnie na zbiegach, bo kamienie przestają istnieć, ryzyko urazów w czasie upadku minimalne, a więc prędkości zawodników mogą być większe. Są też duże szanse na inną atrakcję Gorców - piękne widoki. Przejrzyste zimowe powietrze sprzyja temu szczególnie. 

Trasę Winter GUT 2019 wyznaczono specjalnie z myślą o tych dwóch elementach -  pięknych widokach i dostatku śniegu. Na początek jednak będzie niezwykła niespodzianka - ekstremalnie stromy podbieg na Studzionki - trasa letniego Verticala na rozgrzewkę - 250 m przewyższenia na odcinku niewiele dłuższym niż kilometr! Dalej zdecydowanie łagodniej, głównym grzbietem na Lubań i powrót prawie tą samą drogą na Studzionki. Żeby śniegu nie zabrakło, prawie cała trasa przebiega na wysokości ponad 1000 m. n.p.m. Żeby nacieszyć oczy – z wielu miejsc będzie widać Tatry na horyzoncie. Oprócz tego oczywiście całą resztę Gorców, Pieniny, Beskid Sądecki i Wyspowy, bo jak wiadomo Lubań już od XIX wieku słynie z najpiękniejszych widoków w całych Beskidach. Metę i bazę zawodów ulokowano na Studzionkach, jednym z najwyżej położonych przysiółków w Polsce, gdzie dostęp zimą jest mocno utrudniony, ale za to cisza i spokój - gwarantowane. Na zakończenie przewidziano ognisko, posiłki regeneracyjne i napoje rozgrzewające. 

Kto podejmie wyzwanie? Tej zimy szczególnie warto! 

Podstawowe informacje
Data: 2 marca 2019 (sobota), start o godz. 10.00
Trasa: 23 km, +864, -622
Start: Ochotnica Górna Meta: Studzionki 
Punkty żywieniowe: 1 (Lubań - jak pogoda pozwoli)
Opłata startowa: 120 zł 
Informacje: https://www.gorceultratrail.pl/podstawowe-informacje/ 
Zapisy: https://zapisy.mktime.pl/gorce-ultra-trail-winter-2019-v2972.pl.html 

Partnerzy
Gospodarz wydarzenia: Gmina Ochotnica Dolna 
Sponsor: GARMIN
Partnerzy: GOPR, OSP Ochotnica Górna, OSP Ochotnica Dolna, Lasy Państwowe, Restauracja OCH.
Autor: oprac.red.
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij