Przed nami 10. edycja Pieniny Ultra-Trail

Fot. 2023.04.04 11:55 / news / czytano 1026 / opinie 0

Już tylko 3 tygodnie dzielą nas od rozpoczęcia 10. jubileuszowej edycji Pieniny Ultra-Trail®. Spotykamy się niezmiennie w kwietniu, niezmiennie w Szczawnicy, niezmiennie oferując przepiękne trasy, wspaniały klimat, niepowtarzalne widoki i przygodę, która trwa od 10 lat.

Co za góry! Co za emocje! Co za zmiany!
To był rok wielu ważnych zmian w wydarzeniu. - Przeszliśmy rebranding i przemianę z „Biegów w Szczawnicy” na „Pieniny Ultra-Trail®”, dołączyliśmy do międzynarodowego cyklu Alpe Adria Trail Cup, organizujemy centralne mistrzostwa Polski na aż 4 dystansach, czego jeszcze w historii polskich biegów górskich nie obserwowaliśmy. Dodaliśmy w związku z tym dwa nowe dystanse – Palenica Trail oraz Lubań Vertical, co sprawia, że w tej edycji spotykamy się na 8 pięknych trasach, od 5 km do 95 km. Poza tym, wraz z Fundacją Rak’n’Roll podtrzymujemy inicjatywę Empaton, promującą serdeczną uważność na trasach biegów. Dołączyliśmy też do ITRA Green Program, uruchomiliśmy projekt Las na medal, a także premię górską - opowiada o zmianach Kuba Wolski, organizator wydarzenia. 

Pieniny Ultra-Trail® odbędą się w terminie 21-23 kwietnia w Szczawnicy. W piątek i w sobotę zostaną rozegrane zawody dla dorosłych, a w niedzielne przedpołudniem zapraszamy dzieci i młodzież do udziału w Mini Pieniny Ultra-Trail®. 

Zapisy na wydarzenie nadal trwają!

Sponsorem Głównym wydarzenia jest marka The North Face, a Partnerami Głównymi Miasto i Gmina Szczawnica oraz Małopolska.

Szczegóły dotyczące wydarzenia można znaleźć na stronie: www.pieninyultratrail.pl 

Do zobaczenia w Szczawnicy!
Autor: oprac. red
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch Poxitel
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © MAPI
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij