Sukces lekkoatletów z Publicznego Gimnazjum z Krościenka w Rabce-Zdroju

Fot. Piotr Krążek 2015.09.26 21:03 / news / czytano 3432 / opinie 0

23 września 2015 r. reprezentacja dziewcząt i chłopców z Publicznego Gimnazjum wzięła udział w Gimnazjadzie Lekkoatletycznej Powiatu Nowotarskiego – „Puchar Gorców”.

Łącznie zespół z Krościenka zdobył cztery medale: trzy złote, jeden srebrny oraz puchar dla szkoły za zajęcie 2 miejsca w klasyfikacji drużynowej chłopców. Organizatorem zawodów był Koordynator Ośrodka Sportowego Rabka-Zdrój – Pan Zbigniew Pistor.

Złoto zdobyli: Piotr Bąk (IIIb) w rzucie oszczepem, który zdeklasował konkurencję osiągając wynik 37,59m. Był to rezultat lepszy o ponad 5 metrów od zawodnika z drugiej pozycji. Mateusz Bielawski (IIIa) w skoku w dal zdobył złoto, uzyskując rewelacyjny wynik: 5,12 m. Kolejne złoto dla Piotra Bąka w pchnięciu kulą z wynikiem 10,44 m (prawie o metr lepszy, niż wynik 2 miejsca). Srebro zdobyła Zofia Maciaś (Ic) w biegu na dystansie 600 m. uzyskując wynik 1:53:08. Reprezentacja chłopców w klasyfikacji zespołowej zajęła 2 miejsce zdobywając srebrny puchar.

Jest to rewelacyjny wynik, gdyż zawodach startowało aż 11 gimnazjów. Do sukcesu drużynowego chłopców przyczynili się także uczniowie będący w pierwszej dziesiątce w poszczególnych konkurencjach, byli to: Błażej Knutelski (IIIb), który zajął 8 miejsce w biegu na dyst. 1000 m, Piotr Jandura (IIb) – 8 miejsce w biegu na 100m; Dariusz Dyda (IIa) – 7 miejsce w skoku w dal. W klasyfikacji dziewcząt najlepsze wyniki uzyskały: Klaudia Pichniarczyk (IIIc) – 8 miejsce w biegu na 100 m; Anna Pichniarczyk (Ic) – 9 miejsce w biegu na dyst. 600m; Magdalena Szkrałat (IIIb) – 5 miejsce w pchnięciu kulą.

Zdobywcy pierwszego i drugiego miejsca będą reprezentować 1 października powiat nowotarski na zawodach wojewódzkich w Krakowie. Nauczyciele wychowania fizycznego gratulują wszystkim uczestnikom i życzą dalszych sukcesów.

Autor: Piotr Krążek
Zdjęcia: Piotr Krążek
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch Poxitel
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © MAPI
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij