VIII Festiwal Biegów Górskich - GORCE ULTRA TRAIL

Fot. 2023.07.21 21:57 / news / czytano 675 / opinie 0

Na początku sierpnia w Gminie Ochotnica Dolna wielkie święto biegania! GORCE ULTRA-TRAIL już 4-6 sierpnia 2023 r. Fundacja Run Vegan zaprasza w malownicze Gorce do Ochotnicy Dolnej na biegową ucztę!

Przed nami kolejna - już 8. - edycja Międzynarodowego Festiwalu Biegów Górskich Gorce Ultra-Trail®. Wydarzenie odbędzie się w dniach 4-6.08.2023 r., czyli tradycyjnie w pierwszy weekend sierpnia. Bazą wydarzenia będzie po raz kolejny Ochotnica Dolna, gdzie znajdzie się Biuro Zawodów oraz start i meta wszystkich dystansów. W tym roku zawodnicy będą mogli ponownie wybrać spośród 8 dystansów o długości od 5 do 163 km, natomiast nowością tegorocznej edycji będzie klasyfikacja drużynowa. Po 2 latach przerwy do programu wydarzenia  wrócą również biegi dla dzieci czyli "Biegi Dziupiontek i Chodoków”.

Gorce Ultra-Trail® to wyjątkowy festiwal biegów górskich, gdzie sport amatorski, regionalna kultura i tradycyjna muzyka spotykają się na jednym wydarzeniu . Trasy prowadzą w okolicach  wyniosłych  wież widokowych, przez zachwycające pięknem tereny Gorczańskiego Parku Narodowego. Na stromych podbiegach i szybkich zbiegach zawodnicy mijają leśne okolice, górskie potoki i łąki pełne kwiatów, z których rozpościerają się widoki na majestatyczne Tatry. Charakterystyczna dla GUT jest oprawa muzyczna: z serc płynąca muzyka podhalańskich Górali. Przyjazd w Gorce to także doskonała okazja do poznania smaku lokalnych produktów i degustacji potraw serwowanych przez przesympatyczne Panie z kilku Kół Gospodyń Wiejskich. Jak wynika z doniesień biegaczy, jednym z najatrakcyjniejszych elementów tras letniego Gorce Ultra-Trail są górskie potoki, które schładzają rozgrzane przez wysiłek nogi. Bieganie w górach to wyjątkowa przygoda, która daje szansę każdemu zmierzyć się ze swymi słabościami i  odkrywać pokłady wewnętrznej mocy! 

HARMONOGRAM STARTÓW:
piątek 4 sierpnia 2023: 
GUT 5 km: bieg pod górę w stylu alpejskim
GUT 163 km: najdłuższy, dla najbardziej zaawansowanych uczestników

sobota 5 sierpnia 2023 - dzień "ultra i prawie ultra”: 
GUT 102 km: ok. 4250 m przewyższenia, dla zaawansowanych zawodników
GUT 84 km: ok. 4030 m przewyższenia, dla biegaczy zaawansowanych, trasa wymagająca technicznie
GUT 48 km: ok. 2380 m przewyższenia, dla średniozaawansowanych biegaczy i debiutantów ultra
GUT  33 km: ok. 1570 m przewyższenia, dla tych, którzy nie czują się jeszcze na siłach, żeby wystartować na dystansie ultra, ale 20 km "to już za mało”

niedziela 6 sierpnia 2023 - dzień "krótkich dystansów”:
GUT 20 km Ochotnica Challenge: piękna trasa dla szybkich biegaczy lub górskich debiutantów, z punktem kontrolnym na gorczańskiej wieży
GUT 12 km:doskonały dystans na początek biegowej przygody, zwłaszcza, że trasa po krótkim podejściu prowadzi głównie w dół, wprost na metę w Ochotnicy Dolnej
Bieg Dziupiontek i Chodoków

Trasy biegów Gorce Ultra-Trail prowadzą przez 3 powiaty (nowotarski, limanowski i nowosądecki), 9 gmin (Ochotnica Dolna, Nowy Targ, Mszana Dolna, Dobra, Niedźwiedź,  Kamienica, Łącko, Szczawnica, Krościenko nad Dunajcem) i 3 nadleśnictwa, a trasa koronnego dystansu GUT 102 biegnie przez Gorczański Park Narodowy i ma  limit zawodników ze względu na ochronę przyrody parku.

Coraz więcej biegaczy z regionu 
Na listach startowych GUT z roku na rok pojawia się coraz większa liczba biegaczy z gmin, na terenie których odbywa się festiwal. Mieszkańcy Ochotnicy Dolnej, Kasinki, Krościenka i Mszany coraz chętniej wychodzą z roli tylko obserwatorów wydarzenia i sami stają na linii startu! Wskazuje to na aktywizację sportową mieszkańców okolicznych wsi, co jest ważnym krokiem w stronę utrzymania zdrowia i dobrej formy fizycznej. Rokrocznie wzrasta także liczba wolontariuszy z regionu, szczególnie dzieci i młodzieży!

Klasyfikacje i nagrody
Na wszystkich dystansach obowiązują klasyfikacje OPEN Kobiet (K) i Mężczyzn (M), a dodatkowo będzie miała miejsce klasyfikacja w kategoriach wiekowych K/M: do 35 lat, 36-45 lat, 46-55 lat oraz 56+ (nie dotyczy to biegów GUT 163 i GUT 5).

Organizatorzy przewidzieli także dodatkowe klasyfikacje i nagrody w kategoriach:
Najstarszy Ultras - który ukończy dystans ultra:
GUT 163, 102, 84 lub 48 (K/M)
Mieszkaniec gminy Ochotnica Dolna: dystanse GUT 20 i GUT 12, miejsca I-III K/M
Klasyfikacja drużynowa (odrębny regulamin)

Nagrodzeni zostaną zdobywcy miejsc I-III w klasyfikacji OPEN K/ M na wszystkich dystansach oraz zdobywcy miejsc I - III w kategoriach wiekowych biegów wymienionych wyżej.
Na dystansie GUT 163 (100 mil) statuetki otrzymają zawodnicy z miejsc I - VI OPEN K/M.

Pakiet startowy
W ramach pakietu startowego każdy biegacz otrzyma dedykowany komin z logo wydarzenia, imienny numer startowy, pamiątkowy medal na mecie za ukończenie biegu, upominki od Partnerów imprezy, punkty żywieniowe (szczegóły w Regulaminie), specjalnie przygotowane na GUT piwo OWCA RUN od Partnera GUT - Browaru Podgórz, a także wodę i posiłki na trasie oraz mecie biegu.

Atrakcje i Miasteczko Biegowe
Podczas VIII Międzynarodowego Festiwalu Biegów Górskich Gorce Ultra-Trail czekać będą na biegaczy i osoby towarzyszące liczne atrakcje w Miasteczku Biegowym. 
Będzie można skosztować między innymi wyjątkowych kulinariów ochotnickich przygotowanych przez sympatyczne Panie z Koła Gospodyń Wiejskich oraz odwiedzić stoiska z lokalnymi produktami.

Przyjedź, pobiegnij i… zakochaj się w Gorcach!
Organizatorzy VIII Gorce Ultra-Trail serdecznie zapraszają na święto biegania w Gorcach!

Aktualne informacje dotyczące wydarzenia są na bieżąco umieszczane na stronie facebookowej https://www.facebook.com/gorceultratrail

Organizator:
Fundacja Run Vegan
Współorganizator:
Gmina Ochotnica Dolna
Partnerzy instytucjonalni: 
Gorczański Park Narodowy, Lasy Państwowe, Górskie Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe - Grupa Podhalańska
Partnerzy: 
Browar Podgórz, Restauracja OCH

INFORMACJE W PIGUŁCE
Termin i miejsce: 
4-6 sierpnia 2023, Ochotnica Dolna (województwo małopolskie) 
Zapisy:
online: do 28 lipca 2023 (piątek)
4-6 sierpnia: Biuro Zawodów w Ochotnicy Dolnej
Dystanse: 163/102/84/48/33/20/12/5 km
Pakiet startowy: komin z logo biegu, imienny numer startowy, pamiątkowy medal na mecie, woda, posiłek regeneracyjny oraz upominki od Partnerów wydarzenia
Informacje szczegółowe: www.gorceultratrail.pl 
Media i sponsorzy: info@runvegan.pl

Najbardziej aktualne informacje - na FB: https://www.facebook.com/gorceultratrail
Autor: oprac.red.
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch Poxitel
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © MAPI
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij