Koncertowe zakończenie XIX Letnich Warsztatów Muzycznych Muzyczna Owczarnia 2014

Fot. Janusz Wojtarowicz 2014.07.12 23:16 / news / czytano 7929 / opinie 0

Tegoroczne warsztaty muzyczne organizowane w Muzycznej Owczarni w Jaworkach przeszły do historii. Zakończył je jak co roku koncert finałowy.

Na dzisiejszym koncercie zaprezentowali się uczestnicy XIX Letnich Warsztatów Muzycznych Muzyczna Owczarnia 2014, na scenie zaśpiewało i zagrało kilkudziesięciu artystów. Wielu z nich to znajome twarze z poprzednich edycji jaworczańskich warsztatów. Koncert poprowadził Jan Malski wraz Wojciechem Pilichowskim, który zadawał publiczności co jakiś czas sławne już pytanie: - Czy jest radość?. Zebrani pod kolejką widzowie wysłuchali piosenek m.in. Queen, Red Hot Chili Peppers, Lady Gagi. Wykładowcy wspomagali tegorocznych uczestników na scenie, a utwór z filmu Dirty Dancing "The Time of my Life" razem zaśpiewali wykładowcy wokalu, Justyna Motylska i Marcin Jajkiewicz.

- Dzisiejszy dzień jest bardzo ważny dla uczestników, bardzo fajnie że ich wspieracie. Jest to też czas, kiedy możecie podejść do nich i poprosić o autograf, za kilka lat jest możliwe, że do niektórych nie będziecie w stanie się dostać - mówił do zebranych ma placu pod Kolejką na Palenicę Pilichowski w trakcie koncertu, który zaprezentował wszystkich wykładowców oraz podziękował im za wkład.

A wykłady podczas XIX Warsztatów Muzycznych Muzyczna Owczarnia 2014 prowadzili wybitni polscy instrumentaliści; GITARA: Bartek Papierz, Rafał Panek, Andrzej Nowak, Krzysztof Misiak, Jacek Królik, Leszek Cichoński, pARTyzant. BAS: Wojtek Pilichowski, Bartek Królik, Adrian Maruszczyk. PERKUSJA: Tomek Łosowski, Artur Malik, Tomek Machański (ten ostatni osiem lat wstecz był jeszcze uczestnikiem warsztatów, obecnie wykłada). KLAWISZE: Kamil Barański, Tomek Świerk. WOKAL: Kuba Badach, Sebastian Riedel, Justyna Motylska, Marcin Jajkiewicz. STUDIO: Wojtek Olszak. FOTO: Wojciech Wytrążek - Redaktor wydawnictwa Gitarzysta oraz Basista. Wykładowcami pomocniczymi byli: Tomek Machański - perkusja, Agnieszka Kural - bas, Wojtek Stanisz - bas, Adam Herbata Herbowski - gitara, Kamil Barański i Tomek Świerk - klawisze. 

Organizatorzy zapraszają na przyszłoroczne, jubileuszowe XX warsztaty w Jaworkach oraz koncerty finałowe w Szczawnicy.

Koncert został zorganizowany przy wsparciu Miejskiego Ośrodka Kultury w Szczawnicy. Jednym ze sponsorów i patronem medialnym tegorocznych warsztatów był Pieniński Portal Informacyjny Pieninyinfo.pl.

Autor: Oprac. red.
Zdjęcia: Janusz Wojtarowicz
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij