Szczawnica: Budżet przyjęty po korektach

Fot. 2017.02.01 07:25 / news / czytano 11904 / opinie 1

W roku 2017 Szczawnica wyda na inwestycje blisko 4 mln złotych. To około 1 mln więcej niż w roku 2016. Zanim jednak radni szczawnickiego magistratu przyjęli uchwałę budżetową musiała ona zostać skorygowana, bowiem projekt został negatywnie zaopiniowany przez Regionalną Izbę Obrachunkową.

W roku 2017 w budżecie Szczawnicy dochody zaplanowano na kwotę 30 mln 289 tys. zł., wydatki - 30 mln 286 tys. zł. W 2017r. na inwestycje miasto wyda blisko 4 mln złotych, które przeznaczy m.in. na wkład własny związany z zagospodarowaniem uzdrowiskowego centrum Szczawnicy, dokończenie cmentarza komunalnego na Szlachtowej, zabezpieczono środki związane z projektem ścieżki Szczawnica – Jaworki, część pieniędzy przeznaczono na poprawę infrastruktury związanej z placówkami oświatowymi oraz realizacją infrastruktury rekreacyjnej przy szkołach w Jaworkach i Szlachtowej.

Długi czas oczekiwania na ten najważniejszy w działalności samorządu dokument zawierający plany lokalnego samorządu na kolejny rok budżetowy wynikał z konieczności zmiany pierwotnego dokumentu zakwestionowanego przez Regionalną Izbę Obrachunkową. Pierwotnie w projekcie budżetu zostały zaplanowane dochody na poziomie 32 mln 726 tys. zł., a wydatki na kwotę 34 mln 693 tys. zł.

Po korekcie w tegorocznym budżecie wykreślone zostały dwa duże zadania inwestycyjne - budowa budynku Centrum Biegacza, który miał powstać w Jaworkach (do końca 2019 r. - przyp.red.), przy dolnej stacji kolejki na Durbaszkę (bezpośrednio obok parkingu w Jaworkach) oraz rozbudowę w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich sieci wodociągowej na terenie Jaworek.

- Wykreślenie tych dwóch projektów pozwala zrównoważyć budżet. Niestety nasze możliwości finansowe zmuszają nas na tym etapie do wybierania spośród planowanych projektów tych które wydają się bardziej zasadne. Na niekorzyść dalszej rozbudowy sieci wodociągowej decydujący wpływ ma aktualne wykorzystanie wybudowanej dotychczas infrastruktury wykorzystywanej w części ułamkowej przede wszystkim przez „Bacówkę” i nowe obiekty obok wyciągu na Zaskalskie, a w pozostałych przypadkach jako alternatywę dla własnych studni wody pitnej - tłumaczy burmistrz Grzegorz Niezgoda.

Autor: Oprac. red.
Źródło: FB Burmistrza Niezgody
Dodaj do:


Ostatnie komentarze

Niedoinformowany2017.02.08 20:02
W którym miejscu znajduje się dolna stacja kolejki na Durbaszkę? Mieszkam w Szczawnicy kupę lat i jakoś nie mogę skojarzyć tego miejsca.
1

reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch Poxitel
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © MAPI
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij