To co leczy w Pieninach - Pienińska Apteka profesora Freya

Fot. Magdalena Wojtarowicz 2015.09.07 22:17 / news / czytano 2821 / opinie 0

W pienińskiej krainie ziołolecznictwo też miało swoich przedstawicieli, ponieważ ludność tamtejsza zapewne dość często zmuszona była ratować swe zdrowie sama, korzystając z tego co oferowała przyroda - napisał autor książki "Pienińska Apteka", której promocja odbyła się w sobotę w Szczawnicy.

W Kinoteatrze „Pieniny” w Szczawnicy odbyło się spotkanie z prof. Ludwikiem Freyem autorem książki "Pienińska Apteka". Spotkanie otworzył Piotr Gąsienica dyrektor Miejskiego Ośrodka Kultury zapraszając zebranych do "podróży po pienińskiej aptece".
 
Autor publikacji najpierw podziękował instytucjom i osobom, bez których książka nie mogłaby powstać a następnie przybliżył zawartość nie zdradzając jednak jej całości.  Na zakończenie prezentacji szczawnicki poeta Andrzej Dziedzina-Wiwer przeczytał swoje dwa wiersze "Stokrotka"i  "Maki".

Zainteresowani mogli nabyć książkę w promocyjnej cenie z autografem autora.
 
Prof. dr hab. Ludwik Frey jest pracownikiem naukowym Instytutu Botaniki Polskiej Akademii Nauk im. W. Szafera w Krakowie, członkiem Komitetu Botaniki PAN, specjalizującym się w systematyce roślin naczyniowych. Ma duże doświadczenie dziennikarskie i literackie, będąc autorem licznych artykułów, publikacji książkowych o tematyce roślinnej oraz tekstów popularyzujących Szczawnicę.
 
Publikacja powstała m.in. dzięki zaangażowaniu pracowników MOK w Szczawnicy oraz dzięki pomocy finansowej pozyskanej od Grzegorza Podlewskiego prezesa Zespołu Elektrowni Wodnych w Niedzicy.
Autor: mw
Zdjęcia: Magdalena Wojtarowicz
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij