18 listopada rusza remont płyty rynku w Krościenku

Fot. 2019.11.12 18:29 / news / czytano 1428 / opinie 0

18 listopada rozpoczną się prace związane z rewitalizację ratusza i przebudową płyty rynku w Krościenku. Plac budowy został już przekazany wykonawcy.

- W tym roku wykonawca ma do przerobienia około 300 tysięcy złotych. Prace rozpoczną się od strony Baru Szczęście - mówi Jan Dyda wójt Krościenka.

Inwestycja podzielona została na etapy, a zakończenie planowane jest na 31 grudnia 2020 roku. Wykonawcą robót jest firma z Łopusznej.

W ramach prac planuje się:
  • Rozbudowę budynku nad dawnym kinem o jedną kondygnację i przebudowę pomieszczeń na parterze w celu uzyskania sali widowiskowej oraz nowych pomieszczeń dla działalności CKiP, a także nowego układu komunikacyjnego dla całego budynku.
  • Przebudowę części budynku, w której swoją siedzibę ma Urząd Gminy wraz z wymianą konstrukcji dachu nad częścią Urzędu Gminy.
  • Przebudowę instalacji wew. (w tym wod-kan, grzewczej, wentylacji, klimatyzacji, elektrycznej) w całym budynku.
  • Wyposażenie CKiP wraz z przystosowaniem sali widowiskowej do funkcji artystycznej m.innymi (nagłośnienie, oświetlenie sceniczne, wyposażenie).
  • Zagospodarowanie terenu i drogi w rejonie Urzędu.
  • Przebudowę płn. pierzei Rynku, w tym przebudowę kanalizacji deszczowej, przebudowę jezdni, zatok i miejsc postojowych, wykonanie oznakowania pionowego. poziomego, montaż oświetlenia, ławek, koszy na śmieci, donic kwiatowych, posadzenie krzewów oraz zagospodarowanie trawników.
Autor: Oprac. red.
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij