30 lat Orkiestry Dętej z Ochotnicy Dolnej

Fot. Arch. UG Ochotnica Dolna 2015.06.20 21:48 / news / czytano 4189 / opinie 0

Jubileusz 30-lecia Orkiestry rozpoczął się w niedzielę 14. czerwca od przemarszu z Wiejskiego Ośrodka Kultury do Kościoła Parafialnego pw. Znalezienia Krzyża św. w Ochotnicy Dolnej. 

W uroczystej Mszy św. uczestniczyli członkowie Orkiestry Dętej OSP Ochotnica Dolna, zaprzyjaźniona Orkiestra Dęta Ogniska Muzycznego im. Tadeusza Moryto w Łącku, Jednostka OSP z Ochotnicy Dolnej, Związek Podhalan z Ochotnicy Dolnej, Wójt Gminy oraz zaproszeni goście. Liturgię sprawowali ks. proboszcz Paweł Legutko, ks. prałat Józef Urbaniak oraz ks. Stanisław Wojcieszak. 

Dalsza część spotkania odbyła się w Wiejskim Ośrodku Kultury w Ochotnicy Dolnej. Uroczyste rozpoczęcie koncertu w nowo wybudowanym amfiteatrze rozpoczął Wójt Gminy Ochotnica Dolna  - Stanisław Jurkowski od przywitania zaproszonych gości i wręczenia podziękowania każdemu członkowi orkiestry.

W jubileuszu udział wzięli m.in. Edward Siarka Poseł na Sejm RP, Prezes Zarządu Oddziału Wojewódzkiego ZOSP RP w Małopolsce, Anna Paluch Poseł na Sejm RP, Jan Hamerski Radny Województwa Małopolskiego, Stanisław Barnaś Radny Województwa Małopolskiego, Krzysztof Faber Starosta Powiatu Nowotarskiego, Bogusław Waksmundzki Urzędujący Członek Zarządu Powiatu Nowotarskiego, samorządowcy, wójtowie z okolicznych gmin, dyrektorzy i kierownicy jednostek organizacyjnych gminy, sołtysi i mieszkańcy.

Podczas części artystycznej na scenie zaprezentowała się w koncercie Orkiestra Dęta OSP, Orkiestra z Łącka, wystąpił regionalny zespół działający przy Wiejskim Ośrodku Kultury „NUCICKI” oraz regionalny zespół z Tylmanowej „TYLMANOWIANIE”.  Jubileusz zakończył się zabawą taneczną przy zespole muzycznym pod nazwą „K.N.T.”, która trwała do późnych godzin wieczornych.

Autor: Oprac. red.
Źródło: UG Ochotnica Dolna
Zdjęcia: Arch. UG Ochotnica Dolna
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij