Arcybiskupa Wesołowskiego pochowają w Czorsztynie

Fot. PAP 2015.09.03 20:23 / news / czytano 1759 / opinie 0

Jak podaje Radio Zet pogrzeb byłego nuncjusza apostolskiego Józefa Wesołowskiego odbędzie się w sobotę 5 września o godz. 12.00 w kościele parafialnym w Czorsztynie.

Mszę żałobną odprawi jeden z biskupów pomocniczych archidiecezji krakowskiej bp Jan Szkodoń. Na prośbę rodziny ma to być uroczystość prywatna. Wesołowski zostanie pochowany na cmentarzu obok kościoła parafialnego pw. Najświętszej Maryi Panny z Fatimy w Czorsztynie - w stroju biskupa, bo przed jego śmiercią nie uprawomocniła się decyzja o wyrzuceniu go ze stanu duchownego. Ciało Wesołowskiego zostało wczoraj sprowadzone do Polski.

Fundacja "Nie lękajcie się" szykuje milczący protest przed kościołem. - Akcja ma zwrócić uwagę na ignorancję polskiego Kościoła na problem pedofilii - zaznaczył w rozmowie z Radiem Zet Marek Lisiński prezes fundacji.

Józef Wesołowski zmarł w wieku 67 lat w zeszłym tygodniu, w swoim mieszkaniu w Watykanie, prawdopodobnie na atak serca.

Autor: Oprac. red.
Źródło: wiadomosci.radiozet.pl
Zdjęcia: PAP
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij