Bezinteresowna pomoc ponad wszystko

Fot. Arch. FB 2020.03.30 17:36 / news / czytano 796 / opinie 0

W regionie ruszyły akcje bezinteresownego szycia maseczek ochronnych głównie dla osób pracujących w ośrodkach i szpitalach.

- Chcesz pomóc w akcji "pomoc szpitalom" kup te maseczki: bawełniane, profilowane, trójwarstwowe z filtrem, wiele wzorów, damskie, męskie i dziecięce...a my kupimy potrzebne materiały na maseczki dla szpitali. Dziękujemy - napisała na swoim facebookowym profilu Marta Polaczyk projektantka ze Szczawnicy. Odzew był natychmiastowy. Po dwóch dniach od ogłoszenia akcji 300 sztuk maseczek ma trafić do nowotarskiego szpitala. -  Dziękujemy wszystkim , którzy nam pomagają, tym którzy dali coś od siebie czy zakupili moje maseczki na ten cel ... jesteście cudowni - czytamy dzisiaj.

Podobne akcje mają miejsce w gminie Krościenko n.D. W Grywałdzie Koło Gospodyń Wiejskich szyje maseczki również dla szpitala w Nowym Targu. Panie z koła poszukują partii materiału na maseczki, najlepiej bawełny. Jeśli ktoś może wesprzeć proszony jest o kontakt z Kołem Gospodyń Wiejskich w Grywałdzie tel. 601 080 790.

W podobne akcje włączyły się Panie z Warsztatów Terapii Zajęciowej Perła ze Szczawnicy, a także z Kół Gospodyń Wiejskich z terenu Gminy Czorsztyn. 

Gaździny z terenu gminy Czorsztyn apelują także o pomoc w nabyciu materiału do szycia. Część maseczek trafiła już do OSP Maniowy i do nowotarskiego szpitala. - Pierwsze maseczki już dostarczyłam do ośrodka właśnie przyszła dostawa bawełny bierzemy się ostro do pracy. Jeśli dysponuje ktoś bawełnianymi tasiemkami lub sznurkiem bawełnianym bardzo chętnie przyjmiemy - mówi Katarzyna Dobrzyńska (kontakt przez messenger https://www.facebook.com/katarzyna.dobrzynska.7).

Plany szycia maseczek mają także gospodynie z Gminy Ochotnica Dolna.Autor: mw
Zdjęcia: Arch. FB
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij