Dzień Strażaka w OSP Grywałd

Fot. Arch. OSP Grywałd 2014.05.11 20:36 / news / czytano 6618 / opinie 4

Dziś odbyła się uroczystość Dnia Strażaka oraz przekazania i poświęcenia nowego średniego samochodu ratowniczo-pożarniczego dla Ochotniczej Straży Pożarnej w Grywałdzie.  

Uroczystości rozpoczęły się o godz. 11  mszą św. w Kościele p.w. Matki Boskiej Śnieżnej. Homilię wygłosił ks. Kazimierz Trybuła - w trakcie którego życzył strażakom, by nowy pojazd pomagał im w odpowiedzialnej pracy, był rzadko wykorzystywany w akcjach ratunkowo-gaśniczych, a częściej w celach szkoleniowych i reprezentacyjnych.

Po mszy świętej nastąpił przemarsz druhów, zaproszonych gości, władz samorządowych i mieszkańców na plac przed kościołem,  gdzie  nastąpiło uroczyste przekazanie samochodu zgodnie z ceremoniałem pożarniczym.

Wśród przybyłych gości byli: Bogusław Waksmundzki – członek zarządu powiatu nowotarskiego,  Stanisław Gawęda – wójt gminy, Wiesław Kwiatek – przewodniczący Rady Gminy Krościenko n/D, Janusz Piwoni – prezes Zarządu Gminnego OSP, Piotr Oleś - komendant gminny OSP, ksiądz proboszcz Józef Bania, ksiądz Kazimierz Trybuła. Sołtysi – Edward Ponicki i Tadeusz Mszanik, druhowie zasłużeni dla OSP Grywałd  oraz mieszkańcy.  Istotnym elementem uroczystości było poświęcenie pojazdu przez księdza proboszcza Józefa Banię. Wójt Stanisław Gawęda i Prezes Gminnego Zarządu OSP  Janusz Piwoni przekazali samochód do dyspozycji jednostki OSP w Grywałdzie na ręce wiceprezesa Wojciecha Olesia. 

Następnie uczestnicy przemaszerowali do Remizy OSP w Grywałdzie. Wójt Stanisław Gawęda oraz Bogusław Waksmundzki podkreślili, iż wydarzenie to jest ważne nie tylko dla Ochotniczej Straży Pożarnej w Grywałdzie, ale przede wszystkim dla wszystkich mieszkańców gminy, powiatu. Użytkownikom wozu - strażakom z Grywałdu życzono bezpiecznych powrotów z akcji ratowniczych, oraz by święty Florian zawsze nad nimi czuwał. Bezinteresowna służba innym, ciągła praca nad sobą i doskonalenie własnych umiejętności. Zaangażowanie i poświęcenie w służbie strażackiej ma wpływ na gotowość bojową co przekłada się na społeczne zaufanie. 

Wiceprezes Ochotniczej Straży Pożarnej w Grywałdzie Wojciech Oleś podziękował w imieniu całej jednostki za przydzielony samochód władzom gminy oraz społeczności miejscowości Grywałd; równocześnie zapewniając, że  będą o niego dbali należycie, aby służył jak najdłużej  społeczeństwu gminy i regionu.
Autor: Bogusław Waksmundzki
Zdjęcia: Arch. OSP Grywałd
Dodaj do:


Ostatnie komentarze

autor2014.05.14 15:05
Panie spostrzegawczy czy pan szanowny nie widzi tego kolesiostwa jak zmieni się teraźniejsza władza to na pewno nie będzie gorzej bo gorzej już nie może być.
spostrzegawczy2014.05.14 10:05
cztery lata temu czytałem dokładnie takie same komentarze, do jednego worka ktoś znowu wrzuca wszystkich, co byli i są u władzy. gołym okiem widać, że ktoś nieskutecznie walczy a jedyne co ma do zaoferowania to krytyka wszystkich za wszystko, wyczyścić teren i zostanie miejsce dla tych, co jeszcze nie byli, to nic że tchórzliwych anonimów bez pomysłu. Biedne to Krościenko tak czy inaczej,hej!
von Crosno2014.05.13 14:05
W interesie mieszkańców gminy jest nie wybierać nikogo kogo popiera albo popierała stara władza, również nikogo kto w niej zasiadał albo miał z nią swoje interesy. Oni wszyscy są połączeni więzią wspólnych interesów, biznesów i robienia sobie dobrze. Efektem ostatnich 12 lat rządów tych kolesi jest dług i degrengolada. Kolejne 4 lata mogą tylko pogrążyć tonącą gminę jeszcze głębiej. Mieszkańcy powinni zacząć patrzeć władzy na ręce i dać jej do zrozumienia że wszystko co robią jest i będzie wykorzystane przeciwko albo na ich korzyść (władzy tejże).
autor2014.05.13 13:05
Czyżby Pan Wójt zaczynał kampanię wyborczą jednak ze swoim zastępcą to chyba nic nowego wszystko po staremu! Dalej stagnacja.
1

reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij