Finał gry ZASZALAY w Pieninach - tysiak powędrował do młodej pary z Maruszyny

Fot. AS 2016.06.12 21:50 / news / czytano 3170 / opinie 0

Od poniedziałku 6 czerwca w Szczawnicy odbywał się etap szpiegowski gry terenowej pod nazwą ZASZALAY w Pieninach. W sobotę przy dolnej stacji PKL podsumowano wyniki i wręczono nagrody zwycięzcom.

Miejsko-terenowa gra ZASZALAY w Pieninach została zorganizowana w Szczawnicy z okazji Roku Szalayowskiego. Uroczystości poświęcone pamięci Józefa Szalaya, który rozsławił szczawnickie uzdrowisko, odbywać się będą w mieście przez cały rok.

Etap szpiegowski gry polegał na tym, że przez kilka dni w mediach pojawiały się wskazówki dotyczące zabawy i hasła związanego z postacią Józefa Szalaya. W sobotnim finale gry ZASZALAY udział wzięło 14 drużyn. Organizatorzy przygotowali dla nich 3 trasy o różnym stopniu trudności - najkrótszą rodzinną, z której chętnie skorzystali rodzice z małymi dziećmi, nieco dłuższą Szlayowską pozwalającą na odkrycie uroków Szczawnicy, i najdłuższą trasę "wytrawnego piechura", której najwyżej zlokalizowany punkt znajdował się na Bereśniku. Zadania, jakie na poszczególnych trasach przygotowano dla drużyn, były zróżnicowane, wymagały i myślenia, i sprytu a niejednokrotnie sprawności.

A oto wyniki gry: Trasa rodzinna - I miejsce Mini Team (nagroda pieniężna 250zł), II miejsce Lekko Spoceni, III miejsce Wataha Trasa Szalayowska - I miejsce Naskie Chopy (nagroda pieniężna 250zł), II miejsce Kulawe Góralki, III miejsce Pomarańcze Trasa wytrawnego piechura - I miejsce Za Wolni Za Spokojni (nagroda pieniężna 500zł), II miejsce Rekiny, III miejsce Olesie Są w Lesie.

W drodze losowania wyłoniono też nagrodę specjalną, jaką było 1000zł. Powędrowała ona do drużyny Pomarańczy. Jak się okazało, ten team stworzyło młode małżeństwo z Maruszyny - Dorota i Przemysław Żółtek. O grze miejskiej dowiedzieli się od znajomych. Jak sami mówią, dzięki tej zabawie lepiej poznali Szczawnicę. Do tej pory nie znali np. Parku Zdrojowego. Przyjeżdżając w Pieniny korzystali zwykle ze ścieżki rowerowej itp. Spotkanie finałowe prowadził Bartek Ciesielka, który na co dzień aranżuje gry uliczne i terenowe dla klientów komercyjnych. - Wymyśliliśmy to tak, żeby każdy bez względu na wiek znalazł w tej grze coś dla siebie. Najlepsi zawodnicy na trasie rodzinnej ukończyli ją już po półtorej godziny, a z kolei trasa wytrawnego piechura zajęła graczom ponad 5 godzin. Bardzo mnie cieszy pozytywny odbiór ze strony uczestników - podsumowuje Ciesielka.

Organizatorami wydarzenia byli Miasto i Gmina Szczawnica oraz Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy. Dyrektor MOK-u Piotr Gąsienica zapowiedział, że podobne gry będą się odbywać w mieście również w latach następnych.

Autor: AS
Zdjęcia: AS
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij