Gminy podzielone w sprawie pomocy szpitalowi

Fot. 2014.04.01 09:25 / news / czytano 2387 / opinie 0

Nowotarskiego szpitala nie wesprze finansowo Gmina Łapsze Niżne i Czorsztyn. Symboliczna złotówkę od mieszkańca na zakup sprzętu medycznego niezbędnego do ratowania życia zadeklarowała Gmina Ochotnica Dolna, Krościenko n/D oraz Szczawnica.

W roku bieżącym Podhalański Szpital Specjalistyczny im. Jana Pawła II w Nowym targu obchodził jubileusz 100-lecia istnienia. Wójtowie i Burmistrzowie Powiatu Nowotarskiego podjęli inicjatywę i podpisali porozumienie o udzieleniu pomocy finansowej na zakup sprzętu medycznego. Dyrektor Szpitala skierował do samorządowców pismo z propozycją przeznaczenia zebranych środków na zakup ultradźwiękowego aparatu do leczenia trudno gojących ran za łączna kwotę ok. 150 tys. złotych. 

Dwie pienińskie gminy, mimo wcześniejszych deklaracji wójtów, wyłamały się z tej pomocy. Rada Gminy Czorsztyn jednogłośnie odrzuciła uchwałę, podobnie samorządowcy z Łapsz Niżnych. - Mamy własny ośrodek, pomóżmy jemu – mówi łapszański radny Józef Grywalski.
 
Samorządowcy z Czorsztyna również podkreślają, że w najbliższym czasie zamierzają pomóc swojemu ośrodkowi w Maniowach i zakupić wyposażenie do pracowni radiologicznej.

Prezent dla szpitala zrobią natomiast gminy Ochotnica Dolna, Krościenko n/D oraz Miasto Szczawnica i przekażą w formie dotacji celowej ze środków budżetu w bieżącym roku po symbolicznej złotówce od każdego mieszkańca gminy.
Autor: mw
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij