Kluszkowce: Przegląd Pieśni Patriotycznej i Pieśni Żołnierskiej

Fot. 2019.11.11 19:44 / news / czytano 458 / opinie 0

7 listopada br. w remizie OSP w Kluszkowcach panował doniosły patriotyczny nastrój. Na piersiach dzieci i młodzieży przybyłej na Przegląd pieśni patriotycznej i żołnierskiej wyrosły piękne biało-czerwone kotyliony, które niemal cisnęły na usta starą szkolna piosenkę „Jesteśmy Polką i Polakiem, dziewczyną fajną i chłopakiem”. 

A chłopaków i dziewczyn na przeglądzie pieśni, której organizatorami byli Wójt Gminy Czorsztyn oraz Dyrektor Centrum Kultury Gminy Czorsztyn było sporo… Uczestnicy startowali w różnych kategoriach wiekowych, w których przewidziano nagrody zarówno dla najmłodszych, jak i dorosłych śpiewaków.

W Jury zasiedli ks. Płk. Andrzej Gut – Proboszcz Parafii z Kluszkowiec, emerytowany pułkownik Jerzy Sosna oraz Artur Majerczak Dyrektor Centrum Kultury Gminy Czorsztyn.

Przegląd Pieśni Patriotycznej i Pieśni Żołnierskiej „ (…) ma na celu utrwalenie pamięci historycznej, muzyczną zabawę i uczczenie w ten sposób Święta Niepodległości” jak reasumował organizator konkursu.

Autor: Aneta Markus
Źródło: UG Czorsztyn
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij