Liceum Ogólnokształcące im. Stefana Żeromskiego w Krościenku nad Dunajcem najlepszy wynik w Polsce

Fot. Arch.Szkoły 2016.12.09 10:51 / news / czytano 5754 / opinie 0

6. grudnia, w samo południe, w święto patrona Fundacji - świętego Mikołaja, w uroczej Sali Białej Pałacu Wilanowskiego w Warszawie odbyła się uroczysta Gala Solidarnej Szkoły. Po raz kolejny uhonorowano najbardziej aktywne i najbardziej solidarne szkoły w Programie Stypendia Świętego Mikołaja.

Nasze Liceum również otrzymało zaproszenie na Galę, ale tym razem nie wiedzieliśmy, czy otrzymamy Wyróżnienie, czy tytuł Solidarnej Szkoły. Wysiłek naszych wolontariuszy został doceniony, udało nam się obronić tytuł Solidarna Szkoła 2015 i obecnie możemy pochwalić się kolejnym certyfikatem na rok 2016! Wygraliśmy w kategorii: szkoły ponadgimnazjalne w miejscowościach do 20 tys. mieszkańców, gromadząc na naszym koncie niebagatelną kwotę 11 631,30 zł, co stanowiło najwyższą kwotą uzbieraną przez jedną szkołę wśród wszystkich kategorii.

Galę uroczyście otworzył Prezes Fundacji Świętego Mikołaja, Pan Dariusz Karłowicz. W imieniu Małżonki Prezydenta RP, Pani Agaty Kornhauser - Dudy, która objęła Galę Honorowym Patronatem, został odczytany list skierowany do młodzieży i pracowników Fundacji. W świąteczny nastrój wprowadziła uczestników jedna ze stypendystek Fundacji, śpiewając piękną kolędę. Nagrody w postaci wyróżnień, certyfikatów oraz czeków na 1250 zł wręczał Prezes wraz ze swoją zastępczynią, Panią Joanną Paciorek. Koordynatorzy Programu, dyrektorzy szkół oraz młodzież otrzymali również prezenty od sponsora Fundacji, firmy Ziaja. Po uroczystej Gali, sesji zdjęciowej i rozmowach w kuluarach Muzeum Jana III Sobieskiego, zostaliśmy zaproszeni na pyszny poczęstunek.

W imieniu moim oraz Pana Dyrektora dziękuję naszym wolontariuszom: Asi, Dorocie, Natalii, Justynie i Szymonowi za godne reprezentowanie naszego Liceum podczas Gali i całego wyjazdu.

W imieniu stypendystów dziękuję Wam za zaangażowanie w pozyskiwanie środków na stypendia. Serdeczne podziękowania składam również wszystkim pozostałym wolontariuszom z naszej szkoły, których niestety ze względów organizacyjnych nie mogliśmy zabrać na Galę, ale którym obiecujemy nagrodę jeszcze w tym roku szkolnym. Dziękując za Waszą pracę w poprzednim roku szkolnym jednocześnie zwracam się do Was z prośbą o zaangażowanie w tym roku, abyśmy mogli gromadzić środki na kolejne stypendia. Pomaganie jest fajne!
Autor: Elżbieta Wójcik
Źródło: LO Krościenko n.D
Zdjęcia: Arch.Szkoły
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij