Młode skrzypaczki

Fot. Zdzisław Salis 2017.08.14 17:13 / news / czytano 929 / opinie 0

W niedzielę 13 sierpnia 2017 r. w Krościenku n.D podczas lokalnej imprezy na scenie swoje umiejętności muzyczne zaprezentowali młodzi uczniowie „mistrza” p. Jana Kubika.

Od stycznia 2017 r. w ramach projektu pn: Pieniński mistrz tradycji” trzy młode osoby pod czujnym okiem „mistrza” uczą się gry na skrzypcach. Na scenie dzieci zagrały żywiołową  polkę, obyrtanego,  za górami za lasami oraz  zbójnickiego. Udany występ dzieci został nagrodzony przez publiczność głośnymi brawami. Obecnie „uczniowie” mistrza uczą się  także grać na oktawkach pienińskich oraz haftują serwety i kamizelki góralskie. Jest to bezpośredni przekaz wiedzy i umiejętności młodemu pokoleniu oraz kształtowanie poczucia tożsamości regionalnej  wśród młodych osób.

Projekt dofinansowany z Programu Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego 2017-Dziedzictwo kulturowe –priorytet 3–Kultura ludowa i tradycyjna.
Autor: Krystyna Kubik
Zdjęcia: Zdzisław Salis
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij