Trudne warunki na drogach. Policja apeluje o ostrożną jazdę

2021.02.17 15:03 / news / czytano 177 / opinie 0

Od samego rana na Podhalu pada śnieg, co bardzo utrudnia poruszanie się wszystkim uczestnikom ruchu drogowego. 

Śliska nawierzchnia, zalegające błoto pośniegowe powodują, że koła tracą przyczepność. Wystarczy chwila nieuwagi i może dojść do niebezpiecznej sytuacji.
 
- Na drogach powiatu nowotarskiego odnotowaliśmy już kilka zdarzeń drogowych. Na zakopiance kierowcy samochodów ciężarowych, mieli problem z podjechaniem pod wzniesienie blokując drogę. Problem z przejechaniem z powodu korków mieli również kierowcy piaskarek. Dlatego niezbędna była pomoc funkcjonariuszy ruchu drogowego, którzy pilotowali piaskarki w miejsca występowania utrudnień - mówi Dorota Garbacz z nowotarskiej policji. 
 
Zimowe warunki wymagają od kierujących zdecydowanie większej uwagi i ostrożności podczas jazdy. W czasie opadów śniegu i mrozów w celu zapewnienia bezpiecznej jazdy bardzo ważne jest utrzymanie drogi w należytym stanie. Pamiętajmy jednak, że o wielu czynnikach w trakcie jazdy decydujemy my sami. Apelujemy do kierujących o bezpieczną jazdę, odpowiednie przygotowanie pojazdów do podróży w zimowych warunkach oraz zwrócenie uwagi na stan ogumienia.
Autor: Oprac. red.
Źródło: KPP w Nowym Targu
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij