Największa pienińska choinka błyszczy nad jeziorem sromowieckim

Fot. Arch. ZEW 2013.12.20 16:11 / news / czytano 2920 / opinie 0

Na skarpie najwyższej w Polsce ziemnej zapory w Niedzicy, od kilku dni podziwiać można równie imponującą i z pewnością największą na Podhalu choinkę, która liczy prawie 100 metrów.

Utworzona z  450 - metrowego diodowego węża świetlnego choinka zachwyca o zmroku swym rozmiarem i wprowadza nad jezioro sromowieckie niezwykle świąteczny nastrój. 

Atrakcja pięknie prezentuje się z pobliskich stoków narciarskich na Polanie Sosny, po których szusować można już od minionej soboty.

Inicjatywa powstała niewielkim nakładem pracy i kosztów, przy wykorzystaniu środków własnych ZEW Niedzica S.A. Moc zainstalowanego oświetlenia to zaledwie 1,3 kW. Świecić będzie przez cały okres świąteczny i noworoczny, jest więc trochę czasu, by zachwycić się jej widokiem na żywo, przy okazji wypadu na narty na tutejsze stoki, czy wracając z romantycznej kolacji w zabytkowym Dworze na Polanie Sosny.
Źródło: ZEW Niedzica S.A.
Zdjęcia: Arch. ZEW
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij