Narada podsumowująca działalność nowotarskiej komendy na rzecz ochrony przeciwpożarowej w roku 2015

Fot. Piotr Krygowski 2016.02.19 15:06 / news / czytano 2436 / opinie 0

W 2015 roku stanowisko kierowania komendanta powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Nowym Targu dysponowało jednostki ratownicze PSP i OSP do 1726 zdarzeń.

18 lutego 2016 r. w siedzibie Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Nowym Targu odbyła się narada podsumowująca działalność tut. komendy na rzecz ochrony przeciwpożarowej w roku 2015.

Rokrocznie w przedmiotowej naradzie, oprócz kierownictwa oraz pracowników komendy powiatowej, uczestniczą przedstawiciele władz samorządowych powiatu nowotarskiego oraz służb i instytucji współpracujących na co dzień ze strażą. Wśród przybyłych gości znaleźli się m. in.:
 • zastępca małopolskiego komendanta wojewódzkiego PSP - st. bryg. Piotr Konar,
 • prezes ZOW ZOSP RP w Krakowie i poseł na Sejm RP - Dh Edward Siarka,
 • przewodniczący Rady Powiatu Nowotarskiego – Jan Krzak,
 • komendant powiatowy Policji - insp. Rafał Leśniak,
 • burmistrza Miasta Nowy Targ – Grzegorz Watych,
 • wójt gminy Nowy Targ – Jan Smarduch,
 • wójt gminy Szaflary -  Rafał Szkaradziński,
 • wójt gminy Czorsztyn – Tadeusz Wach,
 • wójt gminy Łapsze Niżne – Jakub Jamróz,
 • prezes Zarządu Oddziału Powiatowego ZOSP RP – Jan Kuczkowicz,
 • komendanci gminni OSP z terenu Powiatu Nowotarskiego.
Naradzie przewodniczył komendant powiatowy państwowej Straży Pożarnej w Nowym Targu mł. bryg. mgr inż. Mariusz Łaciak. Na wstępie przywitał zaproszonych gości i omówił plan przebiegu narady, następnie przedstawił syntetyczna informację z działalności Komendy Powiatowej PSP w Nowym targu w roku 2015.

W dalszej części mł. bryg. Mariusz Łaciak omówił zagadnienia związane ze stanem wyposażenia tut. komendy w pojazdy i sprzęt specjalistyczny, zrealizowanymi inwestycjami i zakupami oraz omówił pracę funkcjonariuszy komendy na rzecz poprawy ochrony przeciwpożarowej w 2015 r. Warto podkreślić, że w 2015 r. JRG w Nowym Targu wzbogaciła się m.in. o samochód lekki ratownictwa wodnego na podwoziu Mercedes Sprinter, kontener sanitarny, natomiast JRG w Rabce-Zdroju otrzymała motopompę przewoźną do wody zanieczyszczonej o wysokiej wydajności. Należy również podkreślić, że obie jednostki ratowniczo-gaśnicze zostały wyposażone w roku 2015 w kamery termowizyjne przy znaczącym wkładzie jednostek samorządowych, tj. Starostwa Powiatowego oraz Urzędu Miasta w Rabce-Zdroju, które użyczyło kamerę dla JRG Rabka-Zdrój. Podsumowując swoje wystąpienie komendant powiatowy przedstawił główne kierunki działań i zamierzeń wyznaczonych dla komendy na 2016 rok. Podziękował także wszystkim obecnym za wsparcie i pomoc przy realizacji zadań.

Następnie głos zabrał Zastępca Małopolskiego Komendanta Wojewódzkiego PSP st. bryg. Piotr Konar, który przedstawił działalności straży pożarnej w 2015 roku na terenie województwa małopolskiego oraz założenia do działań na rok 2016 i stan przygotowań do Światowych Dni Młodzieży. 

Zaproszeni goście z uznaniem wyrazili się o profesjonalizmie i zaangażowaniu nowotarskich strażaków w realizacji nałożonych na komendę zadań, jak również o bardzo dobrej współpracy z Komendą Powiatową PSP w Nowym Targu.
Autor: Piotr Krygowski - KP PSP w Nowym Targu
Zdjęcia: Piotr Krygowski
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij