Oficjalne oddanie mostu w Malinowie na potoku Grajcarek

Fot. Magdalena Wojtarowicz 2015.09.05 20:59 / news / czytano 2887 / opinie 0

Chociaż przez nowy most można było już przejechać początkiem lipca br. jego oficjalne oddanie do użytku przy udziale inwestorów, wykonawców i zaproszonych gości odbyło się wczoraj po południu w Szlachtowej (gmina Szczawnica).

Inwestycja była wspólnie realizowana przez Starostę Powiatu Nowotarskiego Krzysztofa Fabera i Burmistrza Miasta i Gminy Szczawnica Grzegorza Niezgodę przy wkładzie finansowym Szczawnicy w kwocie 700 tys. złotych. Pozostałe środki w wysokości ponad 3,6 mln złotych pokrywa starostwo, które na inwestycje otrzymało środki z budżetu państwa na usuwanie skutków klęsk żywiołowych. Całkowity koszt realizacji inwestycji wyniósł ponad 4,3 mln zł. Teren budowy wykonawca otrzymał 31. marca br. i jak zgodnie podkreślali wczoraj wszyscy uczestnicy uroczystości - uporał się z zadaniem bardzo dobrze, sprawnie i bezkolizyjnie.

- W kwietniu jeszcze tutaj nic nie było, w lipcu był przejazd a teraz możemy ten obiekt odebrać i poświęcić - mówił starosta Faber. Zaznaczył także, że w powiecie nowotarskim udało zrobić się wiele innych rzeczy na drogach, a środków powiat nie zmarnował. W latach 2007-2014 na terenie powiatu nowotarskiego wykonano modernizację nawierzchni na 284 km., około 60 km. chodników wykonano bądź przebudowano, obiektów mostowych i przepustów - 162 szt. Całkowita kwota poniesiona na realizację tych inwestycji wyniosła 310 mln. złotych.

Starosta Nowotarski otrzymał podziękowania za współpracę podczas 12 wspólnych inwestycji zrealizowanych od 2007 roku od Grzegorza Niezgody burmistrza Szczawnicy oraz symboliczne szczawnickie monety, "dutki". - Są one o tyle ważne, żeby przypominały, że jesteśmy skłonni podjąć się nowych inwestycji na terenie Szczawnicy i o tyle ważne, że są one do wydania tylko na terenie Szczawnicy - mówił Niezgoda.

Wojewoda Małopolski Jerzy Miller podkreślił, ze inwestycje takie jak ta w Malinowie udają się ponieważ wynikają z pracy "ręka w rękę". - Państwo mają ten most, bo zasłużyliście na te pieniądze - podkreślił wojewoda.

W Szlachtowej - Malinowie obecni byli m.in. Zbigniew Świercz Dyrektor Biura ds. Usuwania Skutków Klęsk Żywiołowych Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji, Stanisław Siemek dyrektor wydziału rolnictwa w Małopolskim Urzędzie Wojewódzkim, posłowie na sejm, radni powiatowi, proboszcz parafii Szlachtowa-Jaworki, samorządowcy z terenu Miasta i Gminy Szczawnica, przedstawiciele służb mundurowych, instytucji powiatowych, wykonawca Stanisław Chryczyk z Ochotnicy, mieszkańcy i przedsiębiorcy.

Autor: mw
Zdjęcia: Magdalena Wojtarowicz
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij