Okradał domy zbierając na chore dziecko

Fot. 2015.10.06 21:30 / news / czytano 2177 / opinie 0

Nowotarscy policjanci zatrzymali 51-letniego mieszkańca Przemyśla, który pod pretekstem zbierania datków na chore dziecko okradał domy. Do zdarzeń dochodziło na terenie gminy Łapsze Niżne.

- W dniu 1 października 2015 roku w godzinach rannych policjanci otrzymali zgłoszenie, że sprawca wykorzystując fakt niezamkniętych na klucz drzwi wejściowych w jednym z domów w Łapszach Wyżnych zniknęła znaczna ilość gotówki. W wyniku podjętych czynności ustalono i zatrzymano sprawcę mieszkańca Przemyśla, który mieszkał na terenie Nowego Targu od początku lipca 2015 roku - relacjonuje Roman Wolski z nowotarskiej policji.
 
W toku przesłuchania ustalono, że zatrzymany 51-latek jeździł po terenie całego Podhala. Pod pretekstem zbierania pieniędzy wchodził do domów i korzystając z ich niezamknięcia dokonywał kradzieży pieniędzy. Sprawca przyznał się do 4 kradzieży, ale nie można wykluczyć, że sprawa będzie miała charakter rozwojowy, gdyż sprawca poruszał się po całym terenie Podhala. Na wniosek prokuratury Sąd rejonowy w Nowym Targu zastosował wobec 51-latka dwumiesięczny areszt tymczasowy.

Za popełnione przestępstwa mieszkańcowi Przemyśla grozi do 5 lat pozbawienia wolności.    


Autor: Oprac. red.
Źródło: KPP w Nowym Targu
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij