Rusza policyjna akcja - Bezpieczna droga do szkoły

Fot. 2016.09.01 10:48 / news / czytano 2053 / opinie 0

Nadszedł koniec wakacji. Dzisiaj zadzwonił pierwszy dzwonek. Policyjne działania „Bezpieczna droga do szkoły” w tym roku odbędą się w dwóch terminach: 1–2 września, a po weekendzie 5–9 września.

Jak co roku w ramach działań „BEZPIECZNA DROGA DO SZKOŁY", mundurowi pomagać będą najmłodszym uczestnikom ruchu drogowego w przejściu przez jezdnię oraz przypominać kierowcom o obowiązku zachowania szczególnej ostrożności w rejonie placówek oświatowych.

Ogólnopolskie działania „BEZPIECZNA DROGA DO SZKOŁY" rozpoczynają się z początkiem każdego roku szkolnego. Policyjne patrole pojawiają się przy szkołach tuż przed pierwszym dzwonkiem, aby pomóc najmłodszym w przejściu przez jezdnię oraz tłumaczyć, jak bezpiecznie zachowywać się na drodze. Przed rozpoczęciem roku szkolnego mundurowi sprawdzili oznakowanie dróg prowadzących do szkół, zwracając szczególną uwagę na czytelność oznakowania pionowego i poziomego.

W trakcie działań nowotarscy policjanci pojawią się przede wszystkim przed placówkami oświatowymi, które znajdują się w miejscach o dużym natężeniu ruchu.

Podczas „BEZPIECZNEJ DROGI DO SZKOŁY" policjanci przypominać będą także kierowcom o obowiązku przestrzegania przepisów drogowych, szczególnie dotyczących jazdy z dozwoloną prędkością, prawidłowego przewożenia dzieci oraz parkowania w rejonie szkół i przedszkoli. W działaniach mundurowi użyją m.in. ręcznych mierników prędkości. Policjanci sprawdzać będą również trzeźwość kierowców i stan techniczny pojazdów przewożących dzieci do szkół.

Przypominamy rodzicom, że nie każdy pierwszoklasista może być samodzielnym uczestnikiem ruchu drogowego. Zgodnie z art. 43 Ustawy prawo o ruchu drogowym, dziecko do 7 roku życia może korzystać z drogi tylko pod opieką osoby co najmniej 10-letniej (nie dotyczy to strefy zamieszkania i drogi przeznaczonej wyłącznie dla pieszych). Bardzo ważnym czynnikiem zwiększającym bezpieczeństwo w ruchu drogowym, jest noszenie elementów odblaskowych. Rodzice, którzy zawożą dzieci do szkoły powinni też pamiętać o obowiązku przewożenia ich w fotelikach ochronnych lub specjalnych siedziskach. Dziecko pod szkołą należy wysadzać z samochodu od strony chodnika lub pobocza, nie zaś od strony jezdni.
Autor: Oprac. red.
Źródło: KPP Nowy Targ
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij