Sto lat mieszkanki Szczawnicy

Fot. 2013.03.06 00:00 / news / czytano 2726 / opinie 0

Pani Józefa Węglarz urodziła się 05 marca 1913 roku, wczoraj skończyła "życzeniowe" sto lat.

Jubilatkę w dniu setnych urodzin odwiedzili Burmistrz Miasta i Gminy Szczawnica Grzegorz Niezgoda, Przewodniczący Rady Miejskiej Kazimierz Zachwieja i zastępca Kierownika Urzędu Stanu Cywilnego Joanna Stychno-Ciesielka. Towarzyszyli im przedstawiciele Zakładu Ubezpieczeń Społecznych w Nowym Sączu.

Ten radosny dzień Jubilatka świętowała w swoim domu, wśród dzieci, wnuków i prawnuków. Jako pierwsi serdeczne życzenia Jubilatce złożyli przedstawiciele samorządu – W setną rocznicę urodzin składam serdeczne gratulacje oraz najlepsze życzenia dalszych długich lat w zdrowiu i szczęściu rodzinnym, dużo wytrwałości, nadziei i siły do pokonywania wszelkich trudów oraz samych radosnych dni w gronie życzliwych, troskliwych najbliższych Pani sercu osób. Bardzo się cieszymy z tego, że możemy Panią odwiedzić i wspólnie cieszyć się z osiągnięcia tak wspaniałego wieku - powiedział Burmistrz Grzegorz Niezgoda wręczając kwiaty, słodki upominek oraz list gratulacyjny. Podobne prezenty i decyzję o przyznaniu przez ZUS comiesięcznego dodatku przekazała Dyrektor oddziału Zakładu Ubezpieczeń Społecznych w Nowym Sączu.  

Po życzeniach, gratulacjach i prezentów wszyscy goście odśpiewali zacnej Jubilatce głośne "Dwieście lat" i wznieśli toast za Jej zdrowie. Dla Pani Józefy przybycie tak wielu gości było miłym zaskoczeniem i nie ukrywała swojego wzruszenia.

Pani Józefa Katarzyna Węglarz z domu Wiercioch urodziła się w Szczawnicy. Tu też wychowywała się, chodziła do szkoły, założyła rodzinę i mieszka do dnia dzisiejszego. Wraz ze zmarłym 30 lat temu mężem Wojciechem zajmowała się głównie gospodarstwem. Jubilatka wychowała piątkę dzieci i doczekała się ośmiu wnuków oraz pięciu prawnuków.

Życzymy dalszych długich lat w dobrym zdrowiu oraz w otoczeniu bliskich i życzliwych ludzi.

Autor: Małgorzata Cebula / oprac. red.
Źródło: UMiG Szczawnica
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij