Sukces szczawnickiej podstawówki

Fot. Arch. MEN 2014.12.19 23:14 / news / czytano 2499 / opinie 0

Szkoła Podstawowa nr 1 im. H. Sienkiewicza ze Szczawnicy zajęła trzecie miejsce w kategorii szkół podstawowych w ogólnopolskim konkursie ogłoszonym przez Ministerstwo Edukacji Narodowej „Książki naszych marzeń”. 

1123 szkoły z całej Polski walczyły o zwycięstwo w konkursie, którego wyniki ogłoszone zostały w piątek 19. grudnia a nagrody wręczała szefowa MEN Joanna Kluzik-Rostkowska. Nagrody przyznano w czterech kategoriach: szkoły podstawowe, szkoły gimnazjalne, szkoły ponadgimnazjalne oraz zespoły szkół.

Wśród laureatów konkursu znaleźli się uczniowie szczawnickiej "jedynki", którzy mieli za zadanie utworzyć listę takich książek, o przeczytaniu których marzą. Następnie uczniowie musieli nagrać krótki film, w którym przekonują, że to właśnie ich szkoła powinna dostać książki. Trud i wkład pracy przyniósł efekt w postaci trzeciego miejsca w kategorii szkół podstawowych. Pośród 50 pozycji książkowych na liście stworzonej przez dzieci znalazły się książki 9 autorów, najwięcej bo aż 14 autorstwa Dariusza Rekosza pisarza będącego autorem książek dla dzieci i młodzieży, w tym powieści sensacyjnych skierowanych do najmłodszych czytelników. 

- W tym konkursie nie ma przegranych. Wszystkim, którzy wzięli w nim udział, serdecznie gratuluję. Wybór laureatów był bardzo trudny, bo chcielibyśmy nagrodzić wszystkie szkoły – powiedziała w trakcie uroczystości minister Joanna Kluzik-Rostkowska. – Konkurs pokazał, że polscy uczniowie są kreatywni, mają poczucie humoru, wyobraźnię i chcą czytać, jeśli tylko mają dostęp do ciekawych lektur – dodała.

Zwycięzców wybrała kapituła, na czele której stała minister edukacji narodowej Joanna Kluzik-Rostkowska. Laureaci konkursu wskazali łącznie 636 tytułów książek, o przeczytaniu których marzą. Wszystkie z nich otrzymają.
Autor: Oprac. red.
Źródło: men.gov.pl
Zdjęcia: Arch. MEN
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij